Інспекторським складом Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області 25 січня 2024 року проведено перевірку несення служби в МПК Скелівка.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Працівниками Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області протягом січня 2024 року проведено перевірку несення служби в МПК Скелівка, та розбір пожежі, яка мала місце 13.01.2024 в с. Тернава Добромильської ТГ, із працівниками Місцевої пожежної охорони Хирівської територіальної громади Самбірського району. Під час навчань членів МПО ознайомлено із тематикою гасіння пожеж і виконання аварійно-рятувальних робіт.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису




20 грудня 2023 року на базі 12 ДПРЧ 8 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Львівській області відбулись навчально-методичні збори з працівниками МПО.

Тема заходу - це порядок повсякденної організації взаємодії, надання методичної та практичної допомоги, контроль стану готовності підрозділів МПО до гасіння пожеж та реагування на інші небезпечні події.

Керівництвом Самбірського РУ було заслухано та обговорено найактуальніші проблемні питання працівників МПО та роздано кожному працівнику МПО комплект бойового одягу.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

 

Працівниками Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області протягом листопада 2023 року проведено навчально – методичні збори із працівниками Місцевої пожежної охорони Хирівської територіальної громади Самбірського району. Під час навчань членів МПО ознайомлено із тематикою гасіння пожеж і виконання аварійно рятувальних робіт, медичної допомоги.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

Фото без опису

В Україну йде перший сніг

Ближчими днями, за інформацією метеорологів, у більшості областей очікується зниження температури повітря та сніг.

На дорогах можлива ожеледиця.

Одягайтеся тепліше і переконайтесь, що ваші авто також підготовлені до ускладнення погодних умов!

Просимо водіїв, хто цього ще не зробив, подбати про зміну літньої гуми на зимову!

Дотримуйтесь ПДР і дистанції, наближаючись до пішохідних переходів – сповільнюйте швидкість і будьте максимально пильними!

ДСНС бажає вам безпечних подорожей і теплих посмішок від перших сніжинок

Фото без опису

Чадний газ — поширена причина нещасних випадків в оселях, що опалюються завдяки пічкам, камінам або газовим колонкам.

Чадний газ непомітний для зору, абсолютно невідчутний і здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під його дією людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти.

Перед тим, як розпалювати пічку — перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі.

Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя! Бережіть себе та оточуючих

 

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області інформує, що осінь – пора теплих шарфів, першої морозяної прохолоди. А ще осінь це пора коли ми замислюємось над теплом вдома.

Під час настання прохолодної погоди люди використовують для обігріву своїх осель обігрівачі, при цьому, нехтуючи правилами пожежної безпеки.

На превеликий жаль, люди часто не дотримуються елементарних правил безпеки в побуті . Тож рятувальники вкотре нагадують ці правила :

• користуйтесь тільки справними приладами;

• слідкуйте за станом та справністю електромережі;

• намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж;

• не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм самостійно вмикати обігрівачі;

• у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими електричні прилади.

 

Нагадуємо, що на території Самбірського району працюють рейдові групи щодо недопущення спалювання сухої рослинності (сміття), недопущення пожеж в побуті. Протягом кількох днів, складено 40 протоколів представниками ДСНС про адміністративне порушення під час рейду в екосистемах, за допомогою дронів працівники ДСНС мають змогу бачити всіх паліїв, а також фіксувати порушення. Враховючи ситуацію з пожежами в екосистемах, Самбірське районне управління ГУ ДСНС України у Львівській області наголошує, що рейди будуть продовжуватися, а середній штраф становить 3060 гривень, тому варта подумати  чи палити суху траву та залишки сухої рослинності на присадибних ділянках та полях.

 

У зв’язку з великою кількістю пожеж у природних екосистемах Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області вкотре наголошує жителям про заборону спалювання сухої рослинності. Із настанням осені громадяни починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, різного сміття. У такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти та порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей. Щорічно, під час спалювання сухої рослинності, звичайна людська недбалість й необачність призводить до загоряння господарських будівель, житлових будинків, транспортних засобів. Шкода від самовільного й неконтрольованого спалювання рослинних залишків становить велику небезпеку та завдає значних збитків. Самовільне спалювання листя та сухої трави становить загрозу для людського здоров’я, адже листя, що тліє без доступу кисню, виділяє хімічні сполуки, здатні викликати у людини різні захворювання, зокрема рак. У зв’язку з вищезазначеним, звертаємося до громадян з проханням, дотримуватися правил пожежної безпеки, відмовитися від спалювання сміття й рослинних залишків.

Є рослинні залишки – компостуйте!

 

Працівники Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області нагадують мешканцям Самбірщини правила безпечного відпочинку на водних об’єктах.

• уникати відпочинку в зонах де відсутні рятувальні пости;

• не запливати занадто далеко;

• уважно стежити за дітьми, не підпускати їх самих до води;

• в жодному разі не заходити у воду у стані алкогольного сп’яніння;

• звертати увагу на температуру води.

Варто пам’ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання елементарних правил та вимог безпеки дозволить Вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об’єктів.

Фото без опису

На Самбірщині продовжується сезон збирання грибів, які окрім своєї користі, ще й можуть нанести великої шкоди здоров’ю людей. Все частіше зустрічаються повідомлення про випадки отруєння дикорослими грибами. Харчові отруєння, викликані споживанням таких рослин, найчастіше пов’язані з необізнаністю населення про можливі фатальні наслідки, до яких веде вживання нерозпізнаних отруйних грибів.

Аби запобігти неприємним ситуаціям, що пов’язані з такими отруєннями, Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області рекомендує дотримуватись правил збирання, приготування і вживання грибів. Перш за все, не варто купувати цей продукт на стихійних ринках і у місцях, що не призначені для його продажу. Збирайте і купуйте лише ті гриби, про які відомо, що вони їстівні. Не збирайте гриби, у яких невпевнені, особливо ті, ніжка котрих має в основі оточене оболонкою потовщення.

Небезпечно вживати гриби, які виросли вздовж транспортних магістралей, на промислових пустирях, радіаційно та хімічно небезпечних зонах. Не порівнюйте їх із зображеннями у різних довідниках, вони не завжди відповідають дійсності. Не варто куштувати сирі гриби.

Суворо дотримуйтеся технології приготування та консервування грибів! Слід пам’ятати, що готувати гриби необхідно у той день, коли їх зібрали, інакше у них утворюється трупна отрута. Неправильно приготовані консервовані гриби можуть призвести до тяжкого захворювання – ботулізму. Якщо у Вас з’явилися перші ознаки отруєння грибами, негайно зверніться до лікаря! Бережіть себе та здоров’я своїх близьких людей!

Фото без опису

 

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до всіх мешканців нашого району припинити випалювання сухостою, та пам’ятати, якщо Ви побачили підпал, негайно повідомляйте у пожежну службу та поліцію, не дивлячись на те, що палій – це Ваш сусід чи знайомий!

Віримо, що лише разом, ми зможемо зменшити кількість пожеж у природних екосистемах. Знаємо, разом – ми СИЛА!

Також хочемо нагадати, що підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу:

! для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн

! для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн

Фото без опису

ЗБЕРЕЖЕМО ХЛІБ ВІД ВОГНЮ!

Хлібозбиральні агрегати нерідко знаходяться у не справному стані, людська недбалість та безвідповідальність, необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні, тощо можуть стати причиною пожежі.

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській  області нагадує про основні вимоги пожежної безпеки під час жнив: 

З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.

Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.

Перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки.

До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені  первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).

Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі.

Збиральну техніку перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

Керівникам агропідприємств, особам та працівникам, які задіяні на  роботах по збору врожаю не слід забувати про відповідальність за не дотримання пожежних норм під час збирання врожаю.

А, мешканцям та гостям нашого району, бути обережними з вогнем та пожежонебезпечними предметами біля хлібних ланів.

 

Фото без опису

Школа безпеки відкрита!!!

Відбулась довгоочікувана мить, на Самбірщині відкрито Першу в Україні Школу безпеки на базі Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області, це перша школа в Україні яка дасть можливість майбутньому поколінню навчатись рятувальній справі, а також правилам пожежної, техногенної та мінної безпеки. Дана школа розрахована для дітей дошкільного та шкільного віку. Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області запрошує усіх відвідати дану школу. Безпека дітей – понад усе!

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

За дві декади березня 2023 року Самбірським РУ було здійснено 11 виїздів на гасіння пожеж сухої рослинності. Інспекторським складом Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області було сформовано рейдові групи які здійснили обстеження населених пунктів та провели роз'яснювальну роботу щодо заборони спалювання сухої рослинності. Але незважаючи на заборону та байдужість людей, це призводить до виникнення пожеж. Інспекторським складом не одноразово наголошувалось що громадяни які спалюють суху рослинність, несуть адміністративну відповідальність. Під час рейдів було виявлено осіб які знехтували правилами пожежної безпеки, що призвело до масштабних пожеж сухої рослинності. З ними було проведено профілактичні бесіди та притягнуто паліїв до адміністративної відповідальності.

 

Самбірське РУ ГУ ДСНС України попереджає, що спалювання сухої трави – небезпека для життя! Щороку навесні, коли надворі теплішає, люди, найчастіше мешканці сіл, власники приватних будинків активно спалюють суху минулорічну траву. Складається враження, що люди не підозрюють, якої великої шкоди заподіюють природі. Спалювання сухої трави – справжнє лихо для звірів, птахів, комах, а також для рослин. Більшість не знає, наскільки шкідливий дим від горілого листя для здоров’я людини. За дослідженнями екологів, під час згорання однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. У їхньому складі – пил, окиси азоту, важкі метали, канцерогени та одні з найотруйніших для нашого організму речовин – діоксини. У людей, які вдихають таке повітря, знижується імунітет, посилюються хронічні і серцево-судинні захворювання, недуги дихальних шляхів, також це може призвести до онкологічних хвороб. Дуже часто спалювання сухої трави та листя спричинює масштабні пожежі. Неконтрольований вогонь у суху та вітряну погоду швидко поширюється, знищуючи гектари трави. Від сильної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту, а також комахи, які беруть участь у процесі утворення ґрунту. Знищуються гнізда птахів. Великої шкоди трав'яні пожежі завдають рослинному світу: знищуються насіння, паростки дерев та корені майбутніх рослин. Рятувальники наголошують, що особливо небезпечно спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів, газопроводів. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях украй важко. Спалювання сухої трави та інших рослинних залишків заборонене законодавством України. За самовільне випалювання сухостою для винних у підпалі передбачено адміністративну відповідальність. Рятувальники закликають суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритого вогню поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недокурків та сірників на сухій трав’янистій підстилці. Сподіваємось, що згубні наслідки від спалювання сухої рослинності спонукатимуть наших мешканців замислитися. Ми самі маємо дбати про власне здоров’я! Бережімо своє життя! Бережімо природу від пожеж!

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Усі водойми, на яких проводиться відпочинок людей, повинні бути закріплені відповідальними організаціями рішенням місцевих органів виконавчої влади.

Перш ніж ступати на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок, озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією. Міцність льоду можна визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0:

  • для одного пішохода – лід синюватого або зеленкуватого відтінку, товщина повинна бути не менше 5-7 см., лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води у товщі льоду;
  • для групи людей (масові переправи пішки) – товщина не менше 15 см;

при масовому катанні на ковзанах – 25 см.

Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Під час руху по льоду звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають v водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду.

 

Правила поведінки на льоду.

1. Виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди.

2. Переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях.

3. Забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі.

4. Забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід.

5. Забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці.

· Забороняється виходити на лід за таких умов: якщо поруч теплі потоки води, в місці з’єднання річок, у місці виходу стічних і промислових вод;

· у випадку швидкої течії річки у цьому місці;

· за наявності вмерзлих у лід дошок, палок та інших предметів;

· у випадку різного забарвлення льоду;

· під час весняного розтавання снігу та льоду, а також сильного перепаду температури під час весняного потепління.

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області

 

с. Скелівка: вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку

06 лютого о 02:12 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в с. Скелівка, Самбірського району. Пожежа виникла в житловому будинку. 

До місця виклику виїхали рятувальники 27-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Старий Самбір та  місцева пожежна команда с. Скелівка. Через сильне задимлення рятувальникам довелось працювати в спеціальних апаратах захисту органів дихання та зору.

О 03:01 06 лютого вогнеборці локалізували пожежу, та о 03:46 ліквідували. Внаслідок пожежі вогонь знищив житловий будинок.

До ліквідації пожежі залучили 7 чоловік особового складу та 2 одиниці спецтехніки.

Причини та обставини пожежі встановлюються.

Фото без опису

Фото без опису

 

З метою недопущення виникнення нещасних випадків серед населення під час святкування Водохреща, Самбірське районне управління ГУ ДСНС України у Львівській області рекомендує дотримуватися наступних заходів безпеки, а саме:

  • занурювати (купатися) треба в спеціально обладнаних ополонках біля берега, під доглядом рятувальників та медичних працівників;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • до ополонки необхідно підходити в зручному взутті, щоб запобігти втратам чутливості ніг. Краще використати черевики або вовняні носки для того, щоб дійти до ополонки. Можливе використання спеціальних гумових тапочок, які також захищають ноги від гострих каменів, та не дадуть Вам сковзати на льоду. Ідучи до ополонки, пам’ятаєте, що доріжка може бути слизькою — ідіть повільно й уважно;
  • занурювати найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
  • не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини щоб уникнути загального переохолодження організму;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення в ополонку;
  • при виході не тримайтеся безпосередньо за металеві поручні, використовуйте сухий рушник;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, найкраще з ягід, фруктів і овочів з попередньо підготовленого термоса.

Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді.

 

Дотримання правил пожежної безпеки в зимовий період вбереже ваше житло та життя!

Враховуючи досвід попередніх років та аналізуючи ситуацію, що виникла, з метою попередження від майбутніх ймовірних загорянь, рятувальники Самбірщини звертаються до населення із застереженням щодо дотримання правил пожежної безпеки при обігріві власного житла.

- Не залишайте ввімкнені електричні прилади без нагляду – це одна з найпоширеніших причин виникнення пожеж;

- Не використовуйте для обігріву житла несертифіковані та саморобні нагрівальні прилади;

- Перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтеся, що він не має механічних ушкоджень. Так само не користуйтеся пошкодженми розетками, кабелями чи проводами;

- Не ставте електрообігрівач біля завісок або меблів – відстань від пристрою до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м. Так само небезпечно встановлювати нагрівальні прилади на підставки з легкозаймистих матеріалів;

- Не допускайте перекидання цих приладів;

- Не вмикайте у подовжувач одночасно велику кількість приладів. Через це може статися перевантаження електромережі;

- Не використовуйте обігрівачі для сушіння одягу;

- Не пропускайте провід від обігрівача під килимом – це може призвести до його перегрівання та перетирання, що тягне за собою небезпечні наслідки;

- Не використовуйте відкритий вогонь, особливо – для відігрівання водогінних та опалювальних систем.

Фото без опису

 

Україна продовжує жити в умовах раптових перебоїв енергопостачання. Чимало громадян використовують найпростіше джерело штучного освітлення — свічки.

Важливі поради щодо їх використання:

Використовуйте тільки невисокі, стійкі, металеві свічники.

Тримайте запалені свічки на безпечній відстані від одягу, штор, книжок та інших легкозаймистих речей.

Не ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців.

Не паліть свічки до кінця — залишайте недогарок довжиною 2-3 см.

Не залишайте запалені свічки без нагляду.

Для захисту оселі від пожежі запасіться вогнегасником!

Закликаємо неухильно дотримуватися правил безпеки!

Необережне поводження з вогнем може наробити багато біди.

Фото без опису

 

Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області інформує щодо ядерного вибуху

 

Що потрібно знати щоб врятуватися?

 

Рада національної безпеки i оборони України розробила детальну інструкцію на випадок ядерного yдаpy. 

 

Україна та світ сподіваються на краще. Але самі лише сподівання не врятують нас у разі небезпеки.

 

Головна ознака ядерного вибуху-спалах сліпучого світла (промінь). Після спалаху утворюється вогняна куля яка світитъся. Через кілька секунд куля перетворюється на хмару у вигляді гриба.

 

Якщо ви вдома - зачинити всі можливі шляхи потрапляння повітря в приміщення: вікна, двері, вентиляційні отвори, щілини. Також вимкнути обігрівачі та кондиціонери.

 

Ядерний вибух застав на вулиці - що робити?

  • Наступні 10 хвилин після вибуху — шанс на порятунок.

  • Найголовніше - не дивитись у бік спалаху - ядерного гриба.

  • Закрити обличчя та дихальні шляхи шарфом, одягом.

  • Також за можливості одягніть маску a6o респіратор.

  • Лягати на землю i шукати заглиблення - яму aбo виступ.

  • Прямувати до найближчого укриття a6o приміщення без вікон.

  • Не торкайтесь інших людей та речей, які можуть бути зараженими.

  • Після повернення додому aбo в укриття, обов'язково зняти верхній одяг - це на 90% убезпечує від радіоактивних частинок.

 

Одяг потрібно покласти в герметичний пакет.

  • Змити радіоактивні речовини водою з милом, уникнувши сильного тертя шкіри. Ретельно вимити руки та обличчя.

  • Не користуватися водопровідною водою. Якщо доступу до води немає - підійдуть вологі серветки a6o чиста волога тканина. Одягнути чистий i максимально закритий одяг.

  • Перебувати у безпечному (захищеномумісці 24 години після вибуху та слухати вказівки органів влади. Найкраще перебувати в кімнаті без вікон.

  • Вживайте лише продукти з герметично закритої тари та пийтe лише бутильовану воду.

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Працівниками Самбірського РУ було взято участь у робочій нараді під головуванням заступника голови Самбірської районної державної адміністрації Павла Грабського з керівниками відділу освіти , де розглядались питання щодо підготовки навчальних закладів до опалювального сезону,стану утримання і готовності захисних споруд та найпростіших укриттів, правилами поводження з вибухонебезпечними предметами та дотримання правил пожежної та техногенної безпеки в закладах освіти .

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

В осінньо-зимовий період для обігріву помешкань люди масово використовують електрообігрівачі або пічне опалення. Із зниженням температурних показників рятувальники щодня фіксують випадки загорань, які призводять до трагічних наслідків, і причиною їх виникнення є саме недотримання елементарних правил безпеки під час користування обігрівачами. Проте варто пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки, використання саморобних або несертифікованих обігрівальних приладів може стати причиною не лише виникнення пожежі, але й, що найголовніше — загибелі людей. Найчастіше лихо приходить в ті оселі, де опалення, електромережа застарілі й тривалий час належно не обслуговувалися. Також небезпека очікує тих, хто порушує заходи пожежної безпеки при експлуатації печей, електричного та газового обладнання, допускає необережність при курінні.

З початку року в Самбірському районі виникло 370 пожеж та надзвичайних ситуацій на яких загинуло 4 людини та травмовано 4 людини.

В зв’язку з цим, фахівці Самбірського РУ ГУ ДСНС України Львівській області дають рекомендації щодо правил пожежної безпеки у побуті та нагадують основні правила:

- зберігаєте сірники й запальнички в місцях не доступних для дітей;
- ніколи не паліть у ліжку;
- перш ніж викинути недокурки в сміттєвий бак переконайтесь, що вони повністю погашені;

- не залишайте кухню, якщо ви щось готуєте на плиті;

- не зберігаєте займисті речовини й рідини (спирт, газові балони, папір, матерію й т.п.) поблизу від джерела тепла;
- уникайте нагромадження тепла ( нічим не накривайте телевізори, калорифери й т.п.);
- користуйтеся свічками обережно та задувайте їх перед тим, як покинути кімнату.
У разі виникнення пожежі дзвоніть до Служби порятунку за екстреним номером "101".

Фото без опису

 

Добровольці - це перші помічники професійних пожежних, які реагують на пожежі та надзвичайні ситуації, що виникають на території їх громади.

Перш за все – це небайдужі громадяни, які вирішили зробити свій внесок у забезпечення безпеки громади. Люди,які готові кинути свої справи на час виклику, аби врятувати чиєсь життя.

Фото без опису

 

Задля створення безпечного освітнього середовища в умовах воєнного стану до кожного навчального закладу Самбірщини завітали представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Для освітян рятувальники провели інструктажі щодо алгоритму дій за сигналами оповіщення «Увага всім», «Повітряна тривога», зазначили про основні правила поведінки в умовах небезпеки.

За кожним навчальним закладом закріплено відповідальну особу від ДСНС для надання практичної, методичної допомоги та консультацій їх керівникам.

Разом ми зможемо створити безпечні умови для отримання знань та комфортного перебування школярів в навчальних закладах Самбірщини.

Фото без опису

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

11.07.22 року об 00.31 год. створено виклик на пожежу в с.Терло, (Хирівської МТГ), Самбірського району в деревяному житловому будинку. На місці пожежі виявлено труп власника. Вогнем знищено житловий будинок. Врятовано: господарську будівлю. Прибуття підрозділу: 00.58 год. Пожежу локалізовано о 01.10 год., ліквідовано о 02.29 год. Виїжджали: 57 ДПРП м.Добромиль (1АЦ,  3чол.).

Фото без опису

24 червня 2022 року у сесійній залі Самбірської районної військової адміністрації відбулась робоча нарада з керівниками відділів освіти та відповідальними особами з питань цивільного захисту по громадах щодо обстеження об’єктів укриття для закладів освіти , додержання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки в освітніх закладах та дотримання правил поведінці на воді.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Самбірське РУ застерігає як недопустити пожежі  в лісі! 

 

Пожежа сама собою не виникає, а є наслідком недбалості. Тільки закінчиться період дощів, настануть теплі сонячні дні, всі ринуть на відпочинок в лісову місцевість.  Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає велика кількість лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.

Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:

– багаття розпалювати дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо;

– розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;

– перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сушняку, сухої трави або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;

– під час дощу багаття розводити під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирати суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;

– після відпочинку обов’язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини;

– не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно, ви можете обгоріти або/й задихнутися;

– категорично забороняється розводити багаття на торфовищі;

– збираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте органічне сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в грунті).

Відпочивайте безпечно! Бережіть природу!

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Пам’ятка для населення: вибухонебезпечні предмети

 

Фото без опису

До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, які випадково знаходять на землі у лісі, на полі після розмиву грунту дощовими водами, на дні річок, проте частіше – у грунті. Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні) міни, фугаси, гранати та патрони.

Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами.

Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпаса. Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпаса утворюються хімічні сполуки – пікрати, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів. Пікрати також можуть вибухати від тертя, іскри чи удару.

Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет,до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно.Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають правотільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами. 

 

При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:

– не чіпайте, не відкривайте, не рухайте знахідку;

– зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

– відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

– відведіть подалі людей від підозрілої знахідки;

– припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

– організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

– про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцеві органи влади (сільську раду, відділення міліції, відділ з питань надзвичайнихситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за номером 101).

Категорично забороняється:

– брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

– переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

– намагатися розібрати;

– використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

– заносити в приміщення;

– закопувати в землю;

– кидати в криницю або річку;

– здавати на металобрухт;

– використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів – петард чи вибухових пакетів.

Не забувайте, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.

 

 

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

17 січня 2022 року в Самбірському районному управлінні ГУ ДСНС України у Львівській області відбувся круглий стіл із представниками релігійних конфесій Самбірського району, щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час проведення недільних та святкових богослужінь та святкування Водохреща.

Цей захід відбувся під керівництвом начальника Самбірського районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області Олега ХІМЯКА.

Збереження культурної спадщини Самбірщини, в тому числі дерев'яної сакральної архітектури, є одним із пріоритетів нашої роботи. З кожним роком стає все більш актуальною проблема безпечного облаштування та утримання релігійних споруд. Адже статистичні дані свідчать, що в період з 1991 до 2021 року в приміщеннях релігійних споруд виникло 112 пожеж, внаслідок чого вогнем було знищено 30 церков, а ще 82 зазнали значних руйнувань та збитків. - зазначив Олег Хімяк.

Доволі часто виникає проблема, що через необачність та легковажне ставлення до елементарних правил безпеки, виникають небезпечні ситуації із трагічними наслідками. Тому, рятувальники звернулись до духовенства району щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час підготовки та проведення святкування Водохреща та дотримання правил пожежної безпеки під час проведення недільних та святкових богослужінь.

Крім того, були обговорені основні причини виникнення пожеж в храмах, та можливості попередження небезпечних ситуацій, механізми залучення місцевих мешканців та представників громад до формування безпечного середовища у святині.

Також в рамках зустрічі рятувальники повідомили про здійснення перевірок церков у відповідності до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та про зміни, що були внесені до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки щодо зміни розмірів штрафних санкцій.

По завершенню зустрічі рятувальниками було проведено інструктажі та роздано листівки з рекомендаціями щодо організації елементарних заходів пожежної безпеки в храмах під час проведення Водохреща та недільних та святкових богослужінь .

 

 

Працівниками Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області

Працівниками Самбірського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області протягом листопада 2023 року проведено навчально – методичні збори із працівниками Місцевої пожежної охорони Хирівської територіальної громади Самбірського району. Під час навчань членів МПО ознайомлено із тематикою гасіння пожеж і виконання аварійно рятувальних робіт, медичної допомоги.