A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Хирівська міська громада
Львівська область, Самбірський район

Новини

Дата: від до Скинути

 

Податкова амністія: чи може бути об’єктом одноразового добровільного спецдекларування житловий будинок, що знаходиться у власності кількох осіб?

Старосамбірська ДПІ повідомляє, що згідно з п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» «Перехідні положення» ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Згідно з пп. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Разом з тим, п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

До таких активів відносяться, зокрема, об’єкти житлової нерухомості, розташовані на території України, які станом на дату завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування належали фізичній особі на праві власності (у тому числі спільної сумісної або спільної часткової власності), що підтверджується даними відповідних державних реєстрів, в обсязі:

- житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення.

Підсумовуючи все вищевикладене, Бориспільська ДПІ констатує, що якщо об’єкт нерухомого майна у вигляді житлового будинку, що належить фізичній особі на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться на території України та/або за її межами станом на дату подання декларації був одержаний (набутий) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, то такий об’єкт майна може бути об’єктом одноразового (спеціального) добровільного декларування. При цьому фізична особа самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені нею у декларації.

Чи має право на податкову знижку ФО, яка скористалася умовами молодіжного житлового кредиту?

У Самбірській ДПІ інформують, що згідно з п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, як частина суми процентів, сплачених цим платником за користування іпотечним житловим кредитом, що визначається відповідно до ст. 175 ПКУ.

Так, платник податку – резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року. Тобто, повернення податку на доходи фізичних осіб може здійснюватися лише в межах сум, які фактично надійшли до бюджету від конкретного платника податку у звітному році.

Таким чином, якщо умовами молодіжного житлового кредиту передбачено повну або часткову компенсацію за рахунок бюджетних коштів відсотків за таким кредитом, то претендувати на податкову знижку одержувач такого молодіжного кредиту може тільки в частині особисто сплачених ним процентів, але при дотриманні інших умов, виконання яких є обов’язковим для отримання права на податкову знижку. При повній компенсації процентів за кредитом за рахунок бюджетних коштів платник податку не має законодавчих підстав на податкову знижку за таким кредитним договором.

Про одноразове добровільне декларування активів під час «гарячої лінії»

Старосамбірські податківці провели «гарячу телефону лінію» щодо одноразового(спеціального) добровільного декларування активів. На запитання відповідав  начальник Старосамбірської ДПІ –Дмитрук Віктор.

Під час телефонного спілкування громадяни цікавилися, хто може скористатись одноразовим добровільним декларуванням, які об’єкти підпадають під одноразове добровільне декларування, чи є подання декларації обов’язковим, чи підлягає перевірці така декларація і у який термін проводиться контролюючим органом така перевірка та у яких випадках подається уточнююча декларація.

В ході телефонної розмови було наголошено, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування і реалізація таких законодавчих нововведень – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.

Важливим моментом є також те, що в Декларації не зазначається інформація про джерела набуття декларантом об’єктів декларування. Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється протягом тридцяти календарних днів з дати подання декларації.

Окремими важливими особливостями добровільного декларування активів є те, що після подачі одноразової (спеціальної) добровільної декларації та камеральної перевірки її контролюючим органом на предмет арифметичних помилок декларант має право її уточнити. При цьому  Уточнююча Декларація подається протягом 20 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

 

 

 

Е-лікарняні по вагітності та пологах можна оплачувати без зміни статусу на "готовий до сплати"

 

Дійсні електронні лікарняні по вагітності та пологах почали створювати з 01 жовтня, коли завершився перехідний період. Деякі роботодавці вже призначили за такими лікарняними допомогу від Фонду соціального страхування України, однак в окремих випадках у страхувальників виникли складнощі при нарахуванні декретних виплат. Розповідаємо, які особливості призначення допомоги від ФССУ за е-лікарняними по вагітності та пологах.

Коли е-лікарняний по вагітності та пологах можна брати до оплати?

Е-лікарняні вважають виданими і стають готовими до сплати через сім календарних днів після дати свого закриття (це визначено наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 в ред. від 28.09.2021). Однак е-лікарняні по вагітності та пологах – виключення. Вони стають готовими до оплати через сім днів після дати відкриття. Тож створений 19.10.2021 електронний листок непрацездатності по вагітності та пологах можна брати в роботу та подавати до Фонду на оплату з 27 жовтня.

Що робити, якщо е-лікарняний не змінив статус на «готовий до сплати»?

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі – тобто через сім днів після дати відкриття для лікарняних по вагітності та пологах. Однак сьогодні е-лікарняні по вагітності та пологах часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати – якщо після дати створення пройшло сім днів, з е-лікарняним можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Як оплачувати е-лікарняний по хворобі, якщо працівниця знаходиться у декретній відпустці?

Якщо періоди непрацездатності в різних е-лікарняних однієї особи пересікаються, вони скоротяться автоматично відповідно до правил скорочення. Лікарняний по вагітності та пологах має найвищий пріоритет і скоротить будь-який інший листок непрацездатності, створений у межах декретної відпустки.

Детальніше про правила скорочення:

http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/977715

У який термін потрібно нарахувати допомогу по вагітності та пологах?

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась і тотожна для паперових і е-лікарняних. Провести засідання комісії із соціального страхування підприємства і призначити допомогу необхідно упродовж 10 календарних днів з дня видачі лікарняного (е-лікарняний по вагітності та пологах вважається виданим через сім днів після дати відкриття). Після призначення допомоги роботодавець має 5 робочих днів, аби сформувати і подати до ФССУ заяву-розрахунок. Саме від дати подання заяви-розрахунку залежить дата фінансування – слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.

 

Засідання «круглого столу» у Старосамбірській ДПІ

У Старосамбірській ДПІ днями проведено засідання «круглого столу» під час якого начальник Старосамбірської ДПІ Дмитрук Віктор поінформував учасників заходу  про законодавчі засади проведення одноразового добровільного декларування.

Під час спілкування Дмитрук Віктор повідомив, що 1 вересня 2021 року розпочалася кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб та наголосив, що подача одноразової добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. Декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування активів, з яких не сплачено податки.

Під час заходу особливу увагу було приділено алгоритму подання декларації, а також перевагам користування Електронним кабінетом платника, який забезпечує: допомогу при заповненні декларації; отримання інформації щодо заповнення; заповнення та надсилання декларації; відображення реквізитів для сплати та QR-коду; можливість сплати, скориставшись платіжними системами. 

Податківець наголосив, що приклади заповнення Декларації розміщено у банері «Одноразове добровільне декларування» на веб порталі Державної податкової служби України.

Засідання «круглого столу» пройшло в атмосфері взаєморозуміння та поваги і завершилася у форматі «запитання-відповіді».

Коли потрібно подавати заяву за ф. № 1-ОПП?

      Старосамбірська  ДПІ повідомляє платників податків :

Платники податків – юридичні особи зобов’язані подати відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського або податкового обліку у 10-денний строк з дня взяття на облік шляхом подання заяви за ф. № 1-ОПП) з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського або податкового обліку».

Взяття на облік за основним місцем обліку (внесення змін до облікових даних) платників податків-юридичних осіб та відокремлених підрозділів юридичних осіб, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до ЄДР, здійснюється на підставі заяви за ф. № 1-ОПП.

 Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, відомості щодо яких містяться в ЄДР подають заяву за ф. № 1-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку тільки в разі призначення або зміни головного бухгалтера (з позначкою «Відомості про особу, відповідальну за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку»). Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до ЄДР, подають заяву за ф. № 1-ОПП при взятті на облік в контролюючому органу, зміні облікових даних платника та у разі призначення (зміни) головного бухгалтера.

В який термін необхідно сплатити суму недоплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі подання декларантом уточнюючої декларації?

                                                                                    

 Старосамбірська ДПІ повідомляє, що відповідно до п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями у разі подання декларантом уточнюючої одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), якщо сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір), визначена в уточнюючій Декларації, є більшою за суму Збору, сплачену на підставі попередньо поданої Декларації, декларант, який подав відповідну декларацію, зобов’язаний сплатити суму недоплати Збору в розмірі такої різниці протягом 30 календарних днів з дати подання уточнюючої Декларації.

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій
https://rada.info/upload/users_files/04056019/3ed643d73a146fde38ac6f0b643ecbe7.rar

 

Особливості визначення ліквідних активів для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування

 

Старосамбірська ДПІ,  що з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває  одноразове  (спеціальне) добровільне декларування, яке  передбачає сплату збору з одноразового  (спеціального) добровільного декларування.

Підпунктом 14.1.281 п. 4.1 ст.14 Податкового кодексу України визначено, що грошові активи фізичної особи для цілей підрозд. 9 прим 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ -  це кошти у національній та іноземній валютах, розміщені на рахунках в українських та іноземних банках, грошові внески до кредитних спілок та інших небанківських фінансових установ, права грошової вимоги (у тому числі кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до фізичної особи, а також активи у банківських металах, пам’ятні банкноти та монети, електронні гроші.
Термін «електронні гроші» – це одиниці вартості, які зберігаються на електронному пристрої, приймаються як засіб платежу іншими особами, ніж особа, яка їх випускає, і є грошовим зобов’язанням цієї особи, що виконується в готівковій або безготівковій формі -  визначення наведене у Законі України від 05.04.2001 «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні.

Відповідно до Положення про електронні гроші в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України
від 04.11.2010 №481 із змінами та доповненнями, обіг електронних грошей регулюється відповідним положенням, затвердженим Національним банком України..
Визначення «грошові активи фізичної особи» для цілей підрозд. 9 прим 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ не охоплює «віртуальні активи», визначення яких наведено у Законі України від 06.12.2019 № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», підпунктом 13 п. 1 розд. І якого визначено, що віртуальні активи – це віртуальний актив – цифрове вираження вартості, яким можна торгувати у цифровому форматі або переказувати і яке може використовуватися для платіжних або інвестиційних цілей.

Електронний сервіс «Реєстр платників єдиного податку» розміщений у Електронному кабінеті

 

Старосамбірська ДПІ інформує, що за допомогою сервісу Електронний кабінет, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС (https://cabinet.tax.gov.ua), платники податків мають доступ, зокрема до сервісу «Реєстр платників єдиного податку».

Доступ забезпечено у відкритій та у приватній частинах Електронного кабiнету.   Робота у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (кваліфікованого електронного підпису), що сертифікований у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.
Щоб перевірити дані, зокрема, про дату (період) обрання або переходу платника податків на спрощену систему оподаткування, або дату виключення його з реєстру платників єдиного податку, достатньо здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта) або найменуванням/ПІБ платника податків.

Інформація про юридичних осіб - платників єдиного податку ІУ групи у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету відсутня.

Дані про юридичних осіб - платників єдиного податку ІУ групи оприлюднюються на офіційному вебпорталі ДПС окремим файлом від основного Реєстру платників єдиного податку у форматі xlsx за посиланням: Головна/Відкриті дані/Рєстр платників єдиного податку.

У даному реєстрі не зазначається ставка єдиного податку для платників ІУ групи (юридичних осіб), оскільки пунктом 293.9 статті 293 Податкового кодексу України визначено, що ставка єдиного податку встановлюється залежно від категорії (типу) земель, їх розташування

Актуальні питання щодо проведення одноразового добровільного декларування

У Старосамбірській ДПІ  відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування». З платниками податків спілкувався начальник Старосамбірської ДПІ Дмитрук Віктор. Пропонуємо вашій увазі відповіді на окремі питання, що надійшли від платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія».

 Прошу надати відповідь, що таке одноразове добровільне декларування?

  Відповідно до абзацу першого п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.     

 

Хто може скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням та хто не може бути декларантом?

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть наступні категорії декларантів: фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи,     фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.     

До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні належать:     особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування, а також особи, які за будь-який рік, починаючи з 01 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади).

 

Окремі правила, які регулюють скорочення лікарняних

 

Відповідно до правил скорочення, найбільший пріоритет серед причин непрацездатності мають вагітність і пологи. Виданий з цієї причини е-лікарняний не може бути скорочений жодним іншим листком непрацездатності, а сам перериває будь-який попередній лікарняний.

Період непрацездатності, визначений в лікарняному по захворюванню або травмі загального характеру, перерветься після початку дії е-лікарняного, виданого в разі вагітності та пологів, протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства або направлення працівника в санаторно-курортний заклад.

Нагадаємо, відновне лікування на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів є повноцінним продовженням стаціонарного лікування, на його період створюється е-лікарняний. Для працівників, які мають покази для проходження такого лікування, повний курс реабілітації оплачує Фонд соціального страхування України.

Самоізоляцію від COVID-19, проходження якої фінансується Фондом соціального страхування України для контактних осіб, скоротять лікарняні по загальному захворюванню або травмі, вагітності та пологах, необхідності догляду за хворими дітьми і родичами та інші.

Електронний кабінет: заява про застосування спрощеної системи оподаткування

Старосамбірська ДПІ повідомляє, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (п.п 298.1.1 ст. 298 ПКУ).

До поданої Заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми Заяви та Розрахунку доходу за попереднiй календарний рiк, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджені наказом МФУ від 16.07.2019 № 308.

Заява подається за вибором платника податків, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Для надіслання Заяви фізичною особою – підприємцем в меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.

У запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

У разі переходу підприємця на спрощену систему оподаткування (перша-третя група платників єдиного податку) додатково до Заяви подається Розрахунок. Для цього платник у вкладці «Додатки» обирає опцію «Додати» Розрахунок за формою F0102103 та заповнює обов’язкові поля.
Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом двох годин з часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі – протягом перших двох годин наступного операційного дня.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції, формується друга квитанція.

Друга квитанція є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття електронного документа. В другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата та час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа та автора квитанції.

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Вкладка «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанції № 2 щодо приймання та обробки Заяви, надісланої користувачу Електронного кабінету.

У Старосамбірській ДПІ роз’яснюють громадянам особливості добровільного декларування

Днями начальник Старосамбірської ДПІ Віктор Дмитрук провів зустріч з громадянами з питань запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Під час заходу Віктор Дмитрук  ознайомив присутніх з основними положеннями Податкового кодексу України, що стосуються одноразового декларування активів. Зокрема, розповів про розміри ставок для обчислення одноразового збору із задекларованих активів, перелік активів, які можуть бути задекларовані, суб’єкти декларування, порядок заповнення та подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Зустріч відбулася у вигляді конструктивного діалогу, на завершення якої Віктор Дмитрук звернув увагу, що з детальною інформацією щодо подання декларації та перебігу кампанії одноразового добровільного декларування можна ознайомитися у розділі «Одноразове добровільне декларування» на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Активи, на які не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальність під час одноразового (спеціального) добровільного декларування

Старосамбірська ДПІ повідомляє платників податків, що з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває  одноразове  (спеціальне) добровільне декларування, яке  передбачає сплату збору з одноразового  (спеціального) добровільного декларування.

Звертаємо увагу, що згідно  п. 19 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - ПКУ) державні гарантії та звільнення від відповідальності, передбачені підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, не поширюються на :

- активи, здобуті внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, крім кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст. 212, 212 прим. 1 (щодо сплати податків  фізичною особою чи фізичною особою – підприємцем), ст. 366 (щодо документів податкової та/або фінансової звітності, митних декларацій, податкових накладних, первинних документів, іншої звітності з податків, зборів, обов’язкових платежів), ст. 367 (якщо злочин повязаний з порушенням вимог податкового, митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи) Кримінального кодексу України від 05 квітня 2001 року № 2341-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі - ККУ);
-  на активи фізичної або юридичної особи, набуття яких містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368 прим. 5 ККУ, та/або які підлягають стягненню як необґрунтовані в порядку, встановленому главою 12 розд. III Цивільного процесуального кодексу України № 1618-IV;

- на   валютні цінності, права вимоги та грошові кошти, позичені третім особам, відображені в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у разі встановлення ДПС порушення декларантом встановлених пп. 8 і 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ умов розміщення валютних цінностей у банківських або інших фінансових установах, відсутності договору позики між декларантом та юридичною особою та/або нотаріального посвідчення договору позики між декларантом та іншою фізичною особою, відсутності відповідного документа, що підтверджує право вимоги.

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
(Львівський РЦГМ)

вул. Генерала Чупринки, 58а, м. Львів, 79057, тел./факс ( 032) 238-96-68, 238-96-67
Е-mail: pgdlviv@meteо.gov.ua, buhlviv@meteо.gov.ua Код ЄДРПОУ 20781838
11 жовтня 2021 р. 13:00 год
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
ПРО ПОЖЕЖНУ НЕБЕЗПЕКУ

По території Львівської області:
12 жовтня переважно висока (4-й клас), по північному сходу надзвичайна
(5-й клас) пожежна небезпека.
13 – 14 жовтня по північній половині області висока (4-й клас), місцями
надзвичайна (5-й клас) пожежна небезпека.
Помісту Львову:12–13 жовтнявисока (4-й клас) пожежна небезпека.
Начальник Ігор ФЕДИК
Черговий синоптик: О.Мазепа
тел. 292-19-76
 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів житлової нерухомості

Р/Р: UA248999980314070617000013913

31 46 18010200   ПОПОВА ОЛЬГА ОСИПІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.11 835,77
31 46 18010200   ДРАБИК ТЕТЯНА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СТУСА, 46 кв.1 455,92
31 46 18010200   ДЕНИСЮК ГАЛИНА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 98 399,22
31 46 18010200   ПРОНИК ОКСАНА ТАДЕЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШУХЕВИЧА, БУД.9 397,96
31 46 18010200   МІДЯНКА МАРІЯ МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ІВАНА ФРАНКА, БУД.10/КВ.11 385,20
31 46 18010200   КИЗИМА РОМАН ІГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.107А 311,80
31 46 18010200   НАНІВСЬКА ЯРОСЛАВА МИХАЙЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ЗАЛІЗНИЧНА, 14 239,92
31 46 18010200   ПЕТРОВИЧ ЗЕНОН ВІКТОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЛЕВИЦЬКОГО, БУД.15 219,28
31 46 18010200   ШЕЛИК ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.25/КВ.30 218,93
31 46 18010200   ТУРКЕВИЧ ІГОР РОМАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СИМОНЕНКА, 24 207,58
31 46 18010200   КІНАШ ВІРА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 170,97
31 46 18010200   ТЕРЛЕЦЬКИЙ СТЕПАН ЄВГЕНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СИМОНЕНКА, 1 169,47
31 46 18010200   ЦВЄТКОВА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.69 163,70
31 46 18010200   ГАВРИЛІВ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.21/КВ.5 159,24
31 46 18010200   ЧОРНІЙ ОКСАНА ГРИГОРІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ПІДГІРНА, 20 141,69
31 46 18010200   АВДЄЄВ СЕРГІЙ ОЛЕГОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ПІДГІРНА, 8 139,35
31 46 18010200   БАЦ ОРИСЯ МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.2 119,21
31 46 18010200   КАТИНСЬКА НАТАЛІЯ МИРОНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ, 2 102,53
31 46 18010200   ПРОЦЬ РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ШКІЛЬНА, 14/А 83,29
31 46 18010200   ПАВЛОВСЬКИЙ МИХАЙЛО СЕМЕНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СТУСА, БУД.32А/КВ.3 64,06
31 46 18010200   ПАВЛОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СТУСА, БУД.32 64,06
31 46 18010200   ЩЕРБА ІРИНА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 58,57
31 46 18010200   КОХАН ОСИП ОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГРУШЕВСЬКОГО, БУД.2А 40,89
31 46 18010200   ГАЙНІТДІНОВА МАРІЯ ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.55 40,12
31 46 18010200   ТУРКО ЛЮБОВ ІВАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 25 кв.13 33,53
31 46 18010200   ШПЕК НАДІЯ МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО, БУД.6 25,82
31 46 18010200   ГАВРИЛЯК МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ, 20 24,35
31 46 18010200   КМІТЬ ВІРА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.1/КВ.10 19,75
31 46 18010200   ЧОРУК ОЛЕНА ДМИТРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.50 14,64
31 46 18010200   ВЕРХОЛЯК ВАЛЕНТИНА ЯРОСЛАВІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.11/КВ.7 9,38
31 46 18010200   МИКОЛАЙЧУК ОЛЕНА ПЕТРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, БУД.1А 7,78
31 46 18010200   МИКИТА ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.9Б/КВ.14 6,85
31 46 18010200   ГАНЯК ІГОР ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, БУД.5 6,38
31 46 18010200   ЯЦІМІРСЬКИЙ ВОЛОДИМИР РОМАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, 6 0,01

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості

Р/Р: UA988999980314010512000013913

31 46 18010300   КОМАРНИЦЬКИЙ МИКОЛА ІВАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА БІЧНА, 197/А 2 074,78
31 46 18010300   ШЕЛИК ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.25/КВ.30 1 926,30
31 46 18010300   ПОГОРЕЦЬКИЙ ЄВГЕН РОМАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, СТАДІОННА, 1/А 1 693,34
31 46 18010300   ТИМЧИШИН ІГОР ІГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.8/КВ.7 1 361,05
31 46 18010300   ДЕНИСЮК ГАЛИНА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 98 1 169,81
31 10 18010300   ПОТІЧНА ОЛЕКСАНДРА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 24 кв.19 86,37

Земельний податок з фізичних осіб

Р/Р: UA488999980334139813000013913 

31 61 18010700   ГОРУН МАРІЯ ВОЛОДИМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГРУШЕВСЬКОГО, БУД.13 2394,75
31 61 18010700   ЩЕРБА ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА, ВУЛ. УКРАЇНКИ, БУД.18 1289,52
31 07 18010700   ЛЕСИК АНДРІЙ РОМАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СТУСА, 15 кв.1 365,04
31 46 18010700   ПАНІЩАК МИХАЙЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 258,73
31 46 18010700   КІНАШ ВІРА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 151,06
31 81 18010700   ЦВЄТКОВА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.69 91,96
31 07 18010700   ПРОНИК ОКСАНА ТАДЕЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШУХЕВИЧА, БУД.9 71,93
31 07 18010700   РОЧНЯК МИКОЛА ЗІНОНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 21 кв.2 64,13
31 07 18010700   ПАНІЩАК МИХАЙЛО ОЛЕКСІЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 59,33
31 10 18010700   ГОНКО БОГДАН ЯРОСЛАВОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.7 58,98
31 89 18010700   ЧЕЛЬЦОВА КАТЕРИНА ОЛЕГІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 11 кв.6 58,70
31 89 18010700   ЛЕСИК АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ЛЕСІ УКРАЇНКИ, 2 58,63
31 10 18010700   ЗЕМКО ОРЕСТ СТЕПАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 23 кв.14 55,71
31 07 18010700   ЩЕРБА ІРИНА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 54,51
31 07 18010700   КОЗИК ЛЮБОВ ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО, БУД.4 54,24
31 07 18010700   КУЗЬМА ЛЮБОВ РОМАНІВНА 82060, С.СЛОХИНІ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 36 52,66
31 07 18010700   ТИМЧИШИН ІГОР ІГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.8/КВ.7 51,70
31 89 18010700   ТИРКАЛО МИРОСЛАВ ВІКТОРОВИЧ 82060, СТАРОСАМБIРСЬКИЙ РАЙОН/М.СТАРИЙ САМБIР, ВУЛИЦЯ /- 51,66
31 89 18010700   БЕСЛАНЄЄВ МИХАЙЛО ХАБІДОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 25 кв.6 51,11
31 10 18010700   ГУНЬКО ЛІЛЯ РОМАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.10 49,22
31 07 18010700   САБАРА РОМАН БОГДАНОВИЧ 82060, С.ПОЛЯНА, ВУЛИЦЯ ШУХЕВИЧА, 2 48,73
31 07 18010700   БІЛИК МАРІЯ АЛІСУЛТАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА, ВУЛ. ХИРІВСЬКА, БУД.31 46,59
31 89 18010700   ПЕТРЕНКО НАДІЯ МИРОНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ, БУД.8 46,27
31 81 18010700   СОЛОНИНА РОМАН СТАНІСЛАВОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОВЖЕНКА, БУД.30 43,54
31 89 18010700   ДЕНИСЮК ГАЛИНА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 98 42,91
31 81 18010700   ГАЙНІТДІНОВА МАРІЯ ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.55 42,42
31 07 18010700   КІНАШ ВІРА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 41,86
31 89 18010700   НАНІВСЬКИЙ ІГОР ІГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.40Б  35,10
31 07 18010700   КОСТИК ВАСИЛЬ ОСТАПОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ДОБРОМИЛЬСЬКА, 16 35,07
31 07 18010700   ЛОЙШ РОМАН МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ, БУД.12А 35,07
31 07 18010700   МИЩИШИН НАДІЯ ЄВГЕНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА 35,07
31 07 18010700   КОВАЛЕЦЬ МИХАЙЛО ОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА, БУД.  35,04
31 89 18010700   ЖУКОВА ЛІДІЯ ВАСИЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА, 15 кв.2 28,61
31 89 18010700   ГОШКОВИЧ ОЛЕКСАНДРА МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.25/КВ.17 28,61
31 89 18010700   КАЧМАРИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 108 кв.2 28,61
31 89 18010700   ГАЛЬЧИШАК АНДРІЙ СТЕПАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ПЛОЩА ГАЛИЦЬКА, 2 кв.4 28,61
31 89 18010700   МАКСИМЕЦЬ МАРІЯ ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШЕПТИЦЬКОГО, БУД.1/КВ.2 28,52
31 07 18010700   МАЦЕЙ МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ 26 27,91
31 07 18010700   ВАХОВИЧ ОКСАНА ВАСИЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.16/КВ.3 26,93
31 89 18010700   СІКОЦІНСЬКА МАРІЯ ІГОРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.108 /КВ.7 25,40
31 07 18010700   СЛОБОДЯНЮК НАТАЛІЯ МИХАЙЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА, 12 кв.7 25,33
31 07 18010700   СИВА НАТАЛІЯ СТЕПАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ПОЛЯНА, ВУЛ. ХИРІВСЬКА, БУД.31 25,32
31 81 18010700   СОРОКІН ВОЛОДИМИР ВІТАЛІЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.29 23,30
31 81 18010700   ГУРНІЧНИЙ БОГДАН МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СИМОНЕНКА, БУД.16 22,65
31 81 18010700   ЮРСА МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ТРАВНЯ, БУД.15 21,83
31 10 18010700   ПОТІЧНА ОЛЕКСАНДРА БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 24 кв.19 21,49
31 81 18010700   ШКОДИЧ ОЛЕГ ОМЕЛЬЯНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. КОТЛЯРЕВСЬКОГО, БУД.9 21,42
31 07 18010700   ДІДУН ВАСИЛЬ МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.55 20,81
31 07 18010700   ДЗЮБА АНДРІЙ ЛЬВОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ГАЛАНА, 8 20,58
31 07 18010700   КЛЕБАН КАТЕРИНА ПЕТРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО, БУД.4А/КВ.13 20,40
31 07 18010700   ЯЦИШИН ТЕТЯНА МІРАКМАЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., СТАРОСАМБІРСЬКИЙ Р-Н, С.ГОРОДИВИЧІ 20,24
31 07 18010700   ЮРСА МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ТРАВНЯ, БУД.15 20,09
31 07 18010700   ІРЧАК ОКСАНА ЛЕОНІДІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БЕРЕЗИ, БУД.9 20,05
31 81 18010700   ПОЛОЗ ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГРУШЕВСЬКОГО, БУД.11 19,83
31 07 18010700   ДЯК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ШЕВЧЕНКА, 19 19,47
31 81 18010700   ЛАБАЙ ЄВГЕН ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЛЕСІ УКРАЇНКИ, БУД.9 18,84
31 89 18010700   ДЮМІНА ОЛЕКСАНДРА ВАСИЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, 6 кв.15 17,88
31 89 18010700   СОРОЧАК МАРІЯ МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.23/КВ.23 17,88
31 89 18010700   ЄДИН ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ПАСТЕРНАКА, 6 17,88
31 89 18010700   ДЗЮБІНСЬКА МАРІЯ ЮРІЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.27/КВ.14 17,88
31 81 18010700   НАНІВСЬКА ЯРОСЛАВА МИХАЙЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ЗАЛІЗНИЧНА, 14 17,69
31 81 18010700   ЖЕЛИХІВСЬКИЙ ВАСИЛЬ-СЕРГІЙ ЙОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САДОВА, БУД.14 17,69
31 81 18010700   ГАТАЛА МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ, БУД.19 16,99
31 81 18010700   ЛЕСИК НАТАЛІЯ РОМАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ 12 16,04
31 81 18010700   МАРТЕКЛЯС РОМАН ЄВСТАХІЙОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СОЛОМІЇ КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ, 25 15,97
31 81 18010700   ПЕТРОВИЧ ЗЕНОН ВІКТОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЛЕВИЦЬКОГО, БУД.15 15,97
31 81 18010700   МАНИЛО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ПОЛУБОТКА, БУД.25 15,97
31 81 18010700   БІЛИК ІГОР ГРИГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ІВАСЮКА, БУД.1 15,83
31 14 18010700   ГОРАК ІВАННА ІГОРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.26 67 15,78
31 81 18010700   КАТИНСЬКИЙ МИКОЛА МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.115А 15,54
31 81 18010700   МЕЧИХІВСЬКА ГАЛИНА МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ПОЛУБОТКА, БУД.29А 15,32
31 81 18010700   БАЦ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.46 14,68
31 81 18010700   ПРЕНДОТА УЛЯНА ЛЮБОМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.255А 13,68
31 81 18010700   КИЗИМА ІГОР МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.107/КВ.А 13,65
31 81 18010700   ГАБРІВСЬКИЙ ІГОР МИРОНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЗАЛІЗНИЧНА, БУД.5АА 13,40
31 81 18010700   КАЛЬНИЦЬКИЙ ВОЛОДИМИР ІГОРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.10 13,40
31 81 18010700   КИЗИМА МАРІЯ ІЛЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДАВНИЦЯ, БУД.3 12,67
31 81 18010700   СУШИНСЬКИЙ ІВАН ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ПІДГІРНА, БУД.6 12,54
31 81 18010700   ТУРКО МАРІЯ БОГДАНІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 49 11,99
31 81 18010700   ВДОВИЧ МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.26/КВ.31 11,72
31 81 18010700   ТИМЧАК ОЛЕКСАНДРА ВОЛОДИМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.72 11,68
31 81 18010700   ПЕТРІВСЬКИЙ МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЯРОСЛАВА ГАЛАНА, БУД.5 11,34
31 10 18010700   ЯРОШКО РОМАН МИКОЛАЙОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 128 11,33
31 81 18010700   КАЛЬМУК ІВАННА ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.77А 9,75
31 81 18010700   СОРОКА ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.66 9,70
31 61 18010700   КУЧІРКА ПЕТРО ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГАЛАНА, БУД.20 9,28
31 81 18010700   ГАЛАЙКО ВАЛЕРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.243 9,05
31 81 18010700   ГНАТКО ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.12/КВ.4 8,84
31 81 18010700   РОМАНІВ НАТАЛЯ МИКОЛАЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.111 8,84
31 81 18010700   МАЗУР БОГДАН БОГДАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.41 8,29
31 81 18010700   МИКОЛАЙЧУК ОЛЕНА ПЕТРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. НЕЧУЯ-ЛЕВИЦЬКОГО, БУД.1А 7,30
31 81 18010700   ПРОНИК ОКСАНА ТАДЕЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШУХЕВИЧА, БУД.9 6,71
31 81 18010700   ТЕРЛЕЦЬКИЙ ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ, БУД.31 6,63
31 81 18010700   ГАРМАШ ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.8 6,57
31 81 18010700   ІВАНЕЙКО МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.112 6,44
31 81 18010700   КОХАН ОСИП ОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГРУШЕВСЬКОГО, БУД.2А 6,22
31 81 18010700   ГОРАК ГАЛИНА МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.122 5,82
31 81 18010700   ХОМОШ РОМАН ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, 57 5,58
31 81 18010700   СЕНЧИШИН ЛІЛІЯ МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.57А 5,13
31 81 18010700   ГЕЧА БОГДАН ЯРОСЛАВОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.23 4,72
31 81 18010700   КАТИНСЬКИЙ АНДРІЙ РОМАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ПІДГІРНА, БУД.3 4,58
31 81 18010700   МАКСИМЕЦЬ МАРІЯ ІВАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШЕПТИЦЬКОГО, БУД.1/КВ.2 4,53
31 81 18010700   МАРЦІНОВСЬКА ОКСАНА ЛЮБОМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.38/КВ.8 4,43
31 81 18010700   ПІХУР ЯРОСЛАВ ЙОСИПОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.111 4,29
31 81 18010700   ЖОГЛО МИКОЛА ЛЕОНІДОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СИМОНЕНКА, БУД.20 4,29
31 81 18010700   КОЧЕРГІНА НАДІЯ МИХАЙЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.20 4,29
31 81 18010700   ДИНИС МИХАЙЛО ЙОСИПОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА БІЧНА, 7 4,29
31 81 18010700   СОКОЛОВ ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.11/КВ.1 4,29
31 81 18010700   ТУРЯБ ВАСИЛЬ ВАСИЛЬОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СИМОНЕНКА, БУД.12 4,21
31 81 18010700   ПУШКАР МИХАЙЛО ІВАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.68 3,98
31 81 18010700   ДУТКО СТЕПАН ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.8 3,93
31 81 18010700   СНИЦЕРЕВ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШЕВЧЕНКА, БУД.13 3,86
31 81 18010700   НАНІВСЬКА ОКСАНА МИХАЙЛІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ЗАЛІЗНИЧНА, 14 3,86
31 81 18010700   АРДАЛЬОНОВ ЮРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САДОВА, БУД.3 3,84
31 81 18010700   ШЕВЧЕНКО СВІТЛАНА СТЕПАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ГАЛИЦЬКА, БУД.3 3,84
31 81 18010700   ГАЛЬО ГАЛИНА ОСИПІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.109 3,81
31 81 18010700   ДЕРКАЧ НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.23/КВ.11 3,43
31 81 18010700   ЧОРНІЙ ОКСАНА ГРИГОРІВНА 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ ПІДГІРНА, 20 3,43
31 81 18010700   БУТЕЄЦЬ ВІРА ГРИГОРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, БУД.6/КВ.2 3,43
31 81 18010700   КАТИНСЬКИЙ ІГОР РОМАНОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА, БУД.12/КВ.12 3,26
31 81 18010700   КОМАРНИЦЬКА ІВАННА ВОЛОДИМИРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.94 3,19
31 81 18010700   ГОЛУБЕЦЬ АНАСТАСІЯ ПЕТРІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ВОЛОДИМИРА ВЕЛИКОГО, БУД.4А/КВ.13 2,78
31 81 18010700   ГОЛУБЕЦЬ АНДРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ САМБІРСЬКА, 105 2,68
31 81 18010700   ГАВАЛЬ НАТАЛІЯ ЗЕНОНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ЗАЛІЗНИЧНА, БУД.11 2,58
31 81 18010700   ТУРКЕВИЧ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШЕПТИЦЬКОГО, БУД.1 2,44
31 81 18010700   ЩЕРБА ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ 82060, М.ХИРІВ, ВУЛИЦЯ 9-ГО ТРАВНЯ, 11 2,21
31 81 18010700   ДЕЖУРОВА МАРІЯ АНДРІЇВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, БУД.24/КВ.4 2,15
31 81 18010700   ЛОЙШ ХРИСТИНА РОМАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. САМБІРСЬКА, БУД.243А 2,07
31 81 18010700   ПЛЕТЕНИЦЬКА ОКСАНА СТЕПАНІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ШЕВЧЕНКА, БУД.15 1,34
31 81 18010700   КЛЕПАК ОКСАНА ОСТАПІВНА 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. ДОБРОМИЛЬСЬКА, БУД.40 1,33
31 81 18010700   ГУРНИЧНИЙ АНДРІЙ МИХАЙЛОВИЧ 82060, ЛЬВІВСЬКА ОБЛ., М.ХИРІВ, ВУЛ. СТУСА, БУД.42/КВ.6 1,11

Старосамбірська ДПІ провела чергову «Гарячу лінію»             

Начальник Старосамбірської ДПІ Віктор Дмитрук провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»  на тему: «Спілкування з платниками податків за рахунок використання електронних сервісів через «Електронний кабінет». Добровільне декларування статків. Адміністративні послуги».

Відповідаючи на питання, керівник інспекції зазначив, що 21.07.2021 набув чинності Закон України від 15 червня 2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету»(Далі Закон № 1539-ІХ), крім деяких його положень, які наберуть чинності з 01.01.2022. Під час телефонного спілкування Віктор Дмитрук повідомив, що з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року відповідно до Закону № 1539-IX   для громадян , які мають розміщені на території України та/або за її межами активи, що належать їм на правах власності передбачена можливість одноразового добровільного декларування доходів та сплату одноразового  збору.

 Також платники податків цікавилися перевагами подання податкової звітності засобами телекомунікаційного зв’язку. Віктор Дмитрук відповідав громадянам, що вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний веб-портал Державної податкової служби України https://tax.gov.ua скориставшись електронним підписом. Для входу в Електронний кабінет необхідно  отримати кваліфікований електронний підпис як у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС, так і  звернувшись до будь-яких інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчуваного органу Міністерства цифрової трансформації України  у розділі «Довірчі послуги». Отже, подання податкової звітності в електронному вигляді має багато переваг для платників податків. Звітність, можна передати в електронному вигляді до податкової всього за декілька хвилин в результаті чого платники економлять свій час, кошти на придбання бланків звітних документів, отримують гарантію автоматичної перевірки підготовлених документів на наявність арифметичних помилок та оновлення версій форматів документів, які є підставою для нарахування і сплати податків. Кожен, хто зателефонував, отримав вичерпну відповідь на поставлені питання.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки

Фахівці Старосамбірської ДПІ нагадують орендарям земельних ділянок, що підпунктом 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України  визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п. 288.2 ст. 288 ПКУ).

Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.3 ст. 288 ПКУ).

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1 ст. 288 ПКУ).

Статтею 13 Закону України від 16 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 161) встановлено, що договір оренди землі – це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до ст. 15 Закону № 161 істотними умовами договору оренди землі, зокрема, є: дата укладення та строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

При цьому за згодою сторін у договорі оренди землі можуть зазначатися інші умови.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п. 288.4 ст. 288 ПКУ).

Згідно з частиною першою ст. 116 Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-III зі змінами та доповненнями (далі – ЗКУ) громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених ЗКУ, або за результатами аукціону.

Право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав (ст. 125 ЗКУ).

Право власності, користування земельною ділянкою оформлюється відповідно до Закону України від 01 липня 2004 року № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зі змінами та доповненнями (ст. 126 ЗКУ).

Слід зазначити, що орендар земельної ділянки зобов’язаний приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди (ст. 25 Закону № 161).

Відповідно до п.п. 15 п. 196 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051 зі змінами та доповненнями, на офіційному вебсайті Держгеокадастру за допомогою технологічних та програмних засобів Державного земельного кадастру оприлюднюються відомості Державного земельного кадастру, зокрема, про державну реєстрацію права оренди (суборенди) земельною ділянкою.

Отже, орендна плата сплачується орендарем з дня державної реєстрації права оренди земельної ділянки, якщо інше не встановлено умовами договору.

Старосамбірська ДПІ: Як декларант може скористатися податковою амністією у разі наявності готівкових коштів

Старосамбірська ДПІ повідомляє, що Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», який набрав чинності 21 липня 2021 року, розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України доповнено новим підрозд. 9 прим. 4.

Підпунктом «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розділу. XX ПКУ визначено, що об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі.

Водночас п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання Декларації.

Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

Відтак, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Щодо відображення даних про акцизну марку на алкогольні напої у фіскальному касовому чекові

                                                           

Старосамбірська ДПІ інформує, що наказом Міністерства фінансів України від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі – наказ №329), який набув чинності 01 липня 2021 року, внесено зміни до форми фіскального касового чеку на товари (послуги) та фіскального касового чеку видачі коштів і доповнено їх новим реквізитом – «цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої», який зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством.

Також наказом передбачено, що:

- до 01 жовтня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої не поширюються на розрахункові документи, що створюються реєстраторами розрахункових операцій (далі – РРО), версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій до дня набрання чинності цим наказом;

- до 01 жовтня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, за наявності технічних можливостей повинні бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до статті 12 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до наказу №329.

Разом з тим, наразі порядком проведення розрахунків, який визначений статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон №265), не передбачено обов’язку для суб’єктів господарювання при реєстрації  розрахункових операцій зазначати у розрахункових документах цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

Отже, з 01 жовтня 2021 року підстав для застосування до таких суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій за видачу розрахункового документа без зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої у податкових органів не виникне.

 

Які юридичні наслідки неподання одноразової (спеціальної) декларації тими особами, хто має на це право?

 

Старосамбірська ДПІ, повідомляє, що одноразове (спеціальне) декларування, передбачене підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), є добровільним.
Разом з тим, якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористується ним (тобто не подасть декларацію), така особа буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року (дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування):
     - у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів, та/або
     - про те, що склад та обсяг таких активів (тобто активів, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів) у власності такої фізичної особи перебуває в межах, зазначених у п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.
Пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

 

 

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
(Львівський РЦГМ)

вул. Генерала Чупринки, 58а, м. Львів, 79057, тел./факс ( 032) 238-96-68, 238-96-67
Е-mail: pgdlviv@meteо.gov.ua, buhlviv@meteо.gov.ua Код ЄДРПОУ 20781838
07 жовтня 2021 р. 12:30
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
ПРО НЕБЕЗПЕЧНІ МЕТЕОРОЛОГІЧНІ ЯВИЩА

НМЯ-I №01збереження/15/--
По території Львівської області: 08 жовтня вдень місцями пориви східного
вітру 15 –20 м/с.
По місту Львову: 08 жовтня вдень пориви східного вітру 15 –20 м/с.
(І рівеньнебезпечності, жовтий).
Начальник Ігор ФЕДИК
Черговий синоптик: О. Смалюх
тел. 292-19-76

 

Щодо номеру електронного лікарняного

До унікального номеру е-лікарняного для зручності страхувальників було додано номер страхового випадку – це дає можливість легко зрозуміти, є лікарняний первинним чи продовженням.

Тепер номер електронного лікарняного генерується у форматі ХХХХХХ-ХХХХХХХХХХ-Х (де ХХХХХХ – номер випадку непрацездатності, ХХХХХХХХХХ – порядковий номер листка непрацездатності, Х – номер версії).

Щодо перекриття періодів непрацездатності в різних е-лікарняних однієї особи

Бувають випадки, коли, наприклад, під час загальної хвороби працівника занедужує його дитина і створюється ще один лікарняний, уже по догляду за хворою дитиною. Для таких випадків ми розробили «правила скорочення» – вони будуть враховуватись автоматично і за відсутності збоїв роботодавець взагалі не бачитиме ті лікарняні, які було «скорочено» через перекриття строків непрацездатності. «Скорочені» лікарняні отримують статус «недійсний.

Правила скорочення періодів тимчасової непрацездатності у лікарняних визначено у Додатку до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності.

Вони враховують вичерпний перелік випадків накладання одна на одну різних причин непрацездатності та їх пріоритету: наприклад, лікарняний по ізоляції від COVID-19 переривається в разі створення е-лікарняного по вагітності та пологах, загальній хворобі, необхідності догляду за хворими рідними тощо, а електронний лікарняний по вагітності та пологах скорочує будь-який з лікарняних, у той час як сам не може бути скорочений жодною іншою причиною непрацездатності.

   

                        

Щодо дати, коли е-лікарняний стає підставою для призначення допомоги

При створенні медичного висновку, на підставі якого формується електронний лікарняний, можуть бути допущені помилки, технічні неточності, вказана недостовірна інформація. У такому випадку лікар упродовж 7 днів з дня формування може внести до нього зміни – для цього створюється окремий коректний медичний висновок, за яким створюється новий е-лікарняний. А електронний лікарняний, який сформувався за першим, помилковим медичним висновком, змінить свій статус на «помилково сформований.

З цією нормою пов’язана дата, з якої електронний лікарняний може бути використаний роботодавцем для призначення матеріального забезпечення – з 01 жовтня е-лікарняний вважається виданим та є готовим до сплати через повні 7 днів після дати свого закриття.

Наприклад, е-лікарняний, створений 01 жовтня строком на 10 днів, має дату закриття 10.10.2021 та буде вважатись виданим (стане готовим до сплати) з 18.10.2021.

Зверніть увагу, що в особистих кабінетах на вебпорталі Пенсійного фонду е-лікарняний може мати статус «готовий до сплати» вже на наступний день після дати закриття, однак брати його до роботи і починати процедуру призначення матеріального забезпечення варто лише на восьмий день.

                   

 

Взаємодія громадськості та влади у 2020 році

Аналітичний звіт

https://rada.info/upload/users_files/04056019/304b0e9f56d26801640edcb3b7e2cf0c.pdf

 

При виявлені несправностей в роботі РРО/ПРРО – необхідно повідомити контролюючі органи

                                                        

Про це роз’яснюють у Старосамбірській ДПІ. Відтак, суб’єкт господарювання, який здійснює розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язаний у разі виявлення несправностей реєстратора розрахункових  операцій  (далі – РРО)  чи  програмного РРО (далі – ПРРО) повідомити про це центр сервісного обслуговування та контролюючий орган, у якому такий суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Терміни, протягом яких суб’єкт господарювання повідомляє контролюючий орган про несправність РРО та/або ПРРО, встановлені п.16 ст.3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265).

Так, у разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю, повідомлення в довільній формі надсилається письмово або засобами телекомунікацій до:

 контролюючого органу, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків – протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження;

центру сервісного обслуговування – протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження.

У разі виявлення несправностей ПРРО суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій повідомити про це контролюючий орган, виробника ПРРО та/або центр сервісного обслуговування (за наявності) за встановленою формою.

Форму №2-ПРРО «Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій» затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23 червня 2020 року № 317  (додаток 2 до Порядку №317).

Нормами Закону №265 не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей РРО та/або ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

Проте, звертаємо увагу, що за непроведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО застосовуються фінансові санкції передбачені до п. 1 ст. 17 Закону №265.

Старосамбірські податківці провели тренінг з громадянами щодо подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації

 

Днями фахівці Старосамбірської ДПІ провели тренінг з громадянами щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних ïм активів.

Зокрема податківці, роз’яснили громадянам алгоритм дій подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації через вебпортал ДПС.

За словами фахівців Старосамбірської ДПІ декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, з 01.09.2021 до 01.09.2022 має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію. Слід відмітити, що декларація подається виключно в електронній формі.

Фізичній особі для подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) через вебпортал ДПС необхідно:

1. Увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС. Вхід до приватної частини Електронного кабiнету через офіційний вебпортал ДПС ініціюється користувачем кнопкою «Вхід» у правому кутку верхньої горизонтальної навігаційної панелі.

При цьому доступ до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, або через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID).

Для входу до приватної частини Електронного кабiнету користувачу необхідно в полі «Оберіть АЦСК» обрати АЦСК, що сертифікував цей ключ, відкрити файл ключа кнопкою «Обрати», ввести пароль ключа у полі «Пароль захисту ключа», та натиснути кнопку «Зчитати». Кнопка «Увійти» активується після зчитування даних сертифікату ключа;

2. Обрати меню «ЕК для громадян», розділ «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація» та натиснути кнопку «Створити»;

3. У запропонованій формі Декларації персональні дані підтягуються автоматично, але їх потрібно перевірити, та у разі наявності в таких даних помилок – виправити їх;

4. Заповнити необхідні розділи та поля Декларації. При цьому для відображення інформації щодо вартості активів у розд. III – IX Декларації необхідно скористатися кнопкою «+»;

5. Після того, як всі дані внесені, зберегти Декларацію шляхом натискання кнопок «Зберегти» та «Закрити»;

6. Виділити рядок із створеною Декларацією, натиснути кнопку «Підписати» та підписати за допомогою КЕП (у спливаючому вікні здійснити дії аналогічно для входу до приватної частини Електронного кабінету) натиснути «Підписати»;

7. Виділити рядок із підписаною Декларацією та натиснути кнопку «Відправити».

Слід зазначити, що переглянути відправлену Декларацію можливо у меню «Перегляд звітності».

Довідково: Форма Декларації та Порядок подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021.

 

 

Чи проводяться контролюючим органом перевірки одноразових (спеціальних) добровільних декларацій?

 

Cтаросамбірська ДПІ інформує, що відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування, має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію (далі – Декларація) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому в Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Крім того, п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Водночас, відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.
      Так, Декларація підлягає у порядку, передбаченому підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації (п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Метою проведення камеральної перевірки Декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок.

Наразі контролюючим органом розробляється Порядок проведення камеральних перевірок одноразових (спеціальних) добровільних декларацій.

                       

                      Коли можна використовувати паперові лікарняні після 1 жовтня 2021?

 

        Наказ від 28.09.2021 № 2086 визначає, що до 01 лютого 2022 року  паперові лікарняні можуть бути видані у таких випадках:

 

- при здійсненні продовження або закриття листків непрацездатності, виданих до 01 жовтня 2021 року;

- закінчення терміну, впродовж якого лікуючий лікар має можливість внести зміни у медичний висновок про тимчасову непрацездатність в Реєстрі. Зазначено, що в такому разі видачу листка непрацездатності повинна вирішувати лікарсько-консультативна комісія медичного закладу охорони здоров’я або керівник закладу у випадку відсутності такої комісії.

- впродовж двох місяців від вказаного у свідоцтві дня народження дитини паперовий лікарняний видається застрахованій особі на підставі цього свідоцтва або рішення суду про усиновлення дитини;

- у разі появи технічних проблем чи помилок у передачі даних, а відповідно, неможливості сформувати електронний лікарняний понад 7 днів від дня формування медичного висновку стосовно тимчасової непрацездатності паперовий лікарняний видається до усунення такої технічної причини

 

СЕКРЕТАРІАТ

Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

https://rada.info/upload/users_files/04056019/c855c2a52343481456e6e1778ae2d43e.zip

https://rada.info/upload/users_files/04056019/80ed86e76f28a34241fc3812b2ebb6fc.pdf

https://rada.info/upload/users_files/04056019/2473bd3a8b220b0c84da298e40214d1f.pdf

https://rada.info/upload/users_files/04056019/71a92e6e54789058fa39a60dd149396d.pdf

28 Вересня 2021

 

Інформаційно-розяснювальні матеріали для розміщення на офіційному сайті громади, сторінках у соцмережах та розповсюдження серед населення територіальної громади.

 

Всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, отримають підтримку від держави, – Марина Лазебна

Джерело: Міністерство соціальної політики України

Субсидії отримають всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.

«Механізм субсидій стабільно працюватиме за будь-якого перебігу опалювального сезону. Як би не змінювались тарифи, всі, хто потребує допомоги в оплаті комунальних послуг, обов’язково отримають підтримку від держави», – підкреслила Марина Лазебна.

Вона зауважила, що після посилення цільового характеру виплат субсидії отримають родини, які їх насправді потребують, і для яких це питання життєво важливе.

Міністр зазначила, що у держбюджеті на цей рік на виплату субсидій передбачено 35,2 млрд гривень. «На сьогодні всі заявки органів соціального захисту населення на виплату житлових субсидій населенню фінансуються Мінсоцполітики в повному обсязі. Також у Верховній Раді знаходиться законопроект, який передбачає збільшення фінансування субсидій у цьому році ще більш ніж на 12 млрд гривень», - повідомила Марина Лазебна.

Вона зазначила, що у разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично. «Жодних додаткових заяв чи інших документів від людей не потрібно. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але через зростання тарифів їй знадобилась така допомога, вона може звернутись за нею в будь-який момент. І субсидію призначать одразу в місяць звернення», – пояснила Марина Лазебна.

Вона також підкреслила, що для мешканців регіонів, які потраплять до «червоної зони» внаслідок поширення епідемії COVID-19, автоматично на 50% будуть збільшені норми споживання основних комунальних послуг при розрахунку субсидій. «Коли люди вимушено знаходяться вдома, працюють з дому, діти вчаться дистанційно, вони споживають більше води, газу та електрики. Збільшення норм споживання відбудеться автоматично», – сказала Марина Лазебна.

Міністр додала, що минулого опалювального сезону субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримувало близько трьох мільйонів домогосподарств. Мінсоцполітики очікує, що цього сезону буде співставна цифра. Станом на вересень житлова субсидія призначена вже майже 2,5 мільйонам домогосподарств, з них автоматично ‒ майже двом мільйонам. Заяви від людей продовжують надходити, процес призначення триває.

Згідно з очікуваннями Мінсоцполітики, середній розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в опалювальному сезоні 2021‒2022 років складатиме близько двох тисяч гривень.

 

У 2021 році за ініціативою Мінсоцполітики були підвищені всі страхові пенсії

Джерело: Міністерство соціальної політики України

У цьому році були підвищені всі страхові пенсії, а саме для 10,3 мільйонів пенсіонерів. Про це заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.

Вона зазначила, що це вдалося зробити завдяки кільком крокам: з 1 березня пенсії зросли в результаті індексації; з 1 липня – у зв’язку із підвищенням прожиткового мінімуму та встановленням доплати до пенсій, які не індексувались протягом попередніх двох років. «Також з 1 липня до 2 тисяч гривень ми підвищили військовим пенсії, які не збільшувались з 2018 року. А ще – на 2000-2500 гривень зросли пенсії людям з інвалідністю, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС», – пояснила Марина Лазебна.

Міністр нагадала, що вже за декілька днів, з 1 жовтня, доплати до пенсії почнуть отримувати люди віком 75-80 років у рамках розширення «вікової лінійки» доплат, ініційованої Президентом України. А з 1 грудня зростуть пенсійні виплати у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму. У результаті збільшення мінімальної заробітної плати до 6 500 грн мінімальна пенсія для людей старших за 65 років за наявності повного страхового стажу (для жінки - 30 років страхового стажу та 35 років - для чоловіка) збільшиться до 2600 грн.

За даними Мінсоцполітики, наразі середня пенсія становить 3 867 грн, її розмір збільшився на 25% за останні півтора роки.

«Середні цифри важливі, щоб відслідковувати тенденції, але вони не розкажуть, як живуть люди. Для цього треба дивитись глибше, по групах пенсіонерів. Тому всі програми підвищення пенсій ми робили максимально адресними, щоб в першу чергу підняти найменші пенсії. Адже, коли прийшов наш Уряд, 4 мільйони людей отримували пенсії нижчі двох тисяч гривень», – зауважила Марина Лазебна.

Міністр зазначила, що в результаті поетапних підвищень для 2 мільйонів 300 тисяч пенсіонерів пенсії вже перевищили дві тисячі гривень. «І ми не зупиняємось. Вже з середини наступного року пенсій менше двох тисяч гривень в країні не буде», – наголосила Марина Лазебна.

Вона також додала, що в результаті цільових програм кількість пенсіонерів, які одержують пенсію від трьох до чотирьох тис. грн, зросла на 50%, а тих, чиї пенсії становлять від чотирьох до п’яти тис. грн, - на 40%.

 

У 2022 році Уряд планує продовжити підвищення пенсій

Джерело: Міністерство соціальної політики України  

Уряд вже запланував послідовне підвищення пенсій на наступний 2022 рік. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час прес-конференції.

Вона зазначила, що у наступному році мінімальна пенсійна виплата у людини віком від 70 років при наявності страхового стажу 35 років у чоловіка та 30 років у жінки буде не меншою, ніж три тисячі гривень. «По-перше, з 1 березня пройде індексація пенсій. І я сподіваюсь, що у 2022 році вона відбудеться для всіх без виключення пенсіонерів за однаковими правилами. По-друге, реалізація президентської програми вікових доплат до пенсій, якою ми послідовно охоплюємо людей від 70 років, дає нам змогу вийти на нову мінімальну пенсійну гарантію», – пояснила Марина Лазебна.

Разом з тим, вона підкреслила, що наразі основні зусилля всіх гілок влади мають бути спрямовані на три ключові позиції: відновити справедливість в солідарній системі; запровадити обов’язкові пенсійні накопичення та стимулювати розвиток добровільних; забезпечити для кожної людини поважного віку доступність необхідних соціальних послуг гарантованого обсягу та якості відповідно до її індивідуальних потреб. Готується законопроект про реформу системи державних гарантій підтримки доходів непрацездатних осіб.

«На часі справжня, а не параметрична пенсійна реформа», – повідомила Марина Лазебна.

 

Працівник захворів і повідомив про видання е-лікарняного: алгоритм дій роботодавця 

https://rada.info/upload/users_files/04056019/c1dc1824497d7826657be39422f3f988.docx

 

 

Е-ЛІКАРНЯНІ БЕЗ ПОМИЛОК

https://rada.info/upload/users_files/04056019/4cfdda8d844ac5c81cc6f6e144ff5cab.docx

Як роботодавцю з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням.

https://rada.info/upload/users_files/04056019/2a8804eda5bbd8a20008509e3e72fe67.docx

   На відміну від допомог по вагітності та пологах, компенсації заробітку за час догляду за хворою дитиною та інших допомог, які фінансуються за кошти Фонду соціального страхування України з першого дня і до завершення тимчасової втрати працездатності, у випадку загальних захворювань або травм перші п’ять днів непрацездатності оплачуються за кошти роботодавця. А починаючи з шостого дня і до одужання – фінансуються ФССУ.

Як роботодавцю з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням?

● Роботодавець оплачує лише перші п’ять днів одного випадку тимчасової непрацездатності свого працівника незалежно від кількості лікарняних листків, якими його оформлено. Тож страхувальнику важливо знати, чи є різні лікарняні виданими в межах одного страхового випадку.

● У паперових листках непрацездатності на бланку наявна відмітка «первинний» або «продовження», однак в е-лікарняних така позначка відсутня.

● На підставі даних медичних висновків, що складають один випадок тимчасової непрацездатності, в порядку черговості формуються е-лікарняні, кожен наступний з яких створюється як продовження першого та разом складають один страховий випадок.

● Тож унікальний номер випадку непрацездатності для всіх електронних лікарняних, сформованих в межах одного випадку, буде співпадати.

● При цьому номери самих е-лікарняних можуть відрізнятися, навіть якщо всі вони видані як продовження.

● Аби і працівник, і роботодавець могли побачити зв’язок е-лікарняних, Пенсійний фонд України оновив інтерфейси особистих кабінетів на вебпорталі електронних послуг – відтепер там доступні розширені можливості деталізованого перегляду е-лікарняних.

● Зокрема, було додано інформацію щодо номеру випадку тимчасової непрацездатності, який раніше був недоступний для перегляду страхувальниками і застрахованими особами.

● Тож тепер аби з’ясувати, є е-лікарняний первинним чи продовженням, достатньо звернути увагу на унікальний номер страхового випадку.

●Якщо в працівника декілька електронних лікарняних, створених як продовження, всі вони матимуть однаковий унікальний номер – «номер випадку непрацездатності».

● Крім того, в інтерфейсі з’явилась інформація про наявність ознак алкогольного/наркотичного сп’яніння пацієнта, порушення ним режиму лікування, а також щодо причини непрацездатності, зокрема, встановленої ФССУ (наприклад, щодо зв’язку хвороби або травми із виробництвом).

Гаряча лінія з питань користування особистими кабінетами на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: 0-800-503-753

Гаряча лінія щодо оплати е-лікарняних і подання за ними заяв-розрахунків: 0-800-501-892

Детальніше про дії роботодавця, якщо його працівнику відкрили електронний лікарняний: https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4081778098617372

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний: https://www.facebook.com/SocialFundUA/posts/4079177862210729

 

 

 

Право роботодавця на захист своєї власності Vs.

Право працівника на повагу до приватного життя.

 

Наразі питання захисту права на приватність під час здійснення відеоспостереження та пов’язаних із цим новітніх технологій є надзвичайно актуальним, і не лише в Україні.

Під час здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини перевірок щодо дотримання вимог законодавства у сфері захисту персональних даних, зокрема стосовно обробки персональних даних працівників, зібраних за допомогою камер відеоспостереження на робочих місцях, виявлено, що рівень обізнаності володільців персональних даних щодо необхідності захисту зібраних за допомогою камер відеоспостереження персональних даних, дуже низький.

Крім того, більшість володільців персональних даних не вважають, що відеозображення особи є персональними даними. Зазначене також підтверджується відомостями зі скарг щодо втручання у приватне життя особи шляхом здійснення відеоспостереження, що надходять до Уповноваженого.

У цьому контексті варто зауважити, що наприкінці 2019 року Велика палата Європейського суду з прав людини (далі ‒ Суд) в рамках розгляду справи «Лопес Рібальда та інші проти Іспанії» висловила позицію, у якій визначила перелік факторів, які мають ключове значення для встановлення балансу між правом працівників на повагу до їхнього приватного життя на робочому місці та правом роботодавця на здійснення відеоспостереження.

Зазначена справа стосувалася прихованого відеоспостереження за працівниками мережі супермаркетів, що призвело до звільнення тих із них, котрі, як виявилося, викрадали речі. Суд визначив, що принципи, попередньо викладені у рішенні «Барбулеску проти Румунії», низка яких випливала із рішення «Кьопке проти Німеччини», що стосувалися аналогічних фактів, можуть бути застосовані і до обставин, за яких роботодавець може здійснювати заходи відеоспостереження на робочому місці, з урахуванням окремих особливостей.

Суд також презюмував, що викладені ним критерії повинні застосовуватися з урахуванням специфіки трудових відносин та розвитку нових технологій, які можуть спричинити надмірне втручання у приватне життя працівників.

У цьому контексті, з метою забезпечення принципу пропорційності під час застосування відеоспостереження на робочому місці роботодавцям необхідно керуватися наступними факторами:

 • Чи повідомлений працівник про можливість встановлення роботодавцем відеоспостереження та про безпосередню реалізацію таких заходів. На практиці працівники можуть бути повідомлені різними способами залежно від конкретних обставин, проте, як правило, працівник має бути повідомлений до початку запровадження відповідного моніторингу, крім того, повідомлення повинне містити чітку інформацію щодо виду здійснюваного моніторингу.
 • В якому об’ємі роботодавцем здійснюватиметься моніторинг та які межі втручання у приватне життя працівника. У зв’язку з цим слід враховувати рівень приватності у сфері, яка підлягає моніторингу, у комплексі із будь-якими обмеженнями у часі та просторі і кількістю осіб, що мають доступ до результатів моніторингу.
 • Чи роботодавець навів законні підстави, на яких здійснюватиметься моніторинг, та чи повідомив про межі втручання у приватність. Чим більше втручання передбачається, тим вагомішими мають бути підстави для його обґрунтування.
 • Чи можна було б запровадити систему моніторингу, яка б передбачала менше втручання. У зв’язку з цим має проводитися оцінка, з урахуванням окремих обставин, на предмет того, чи могла б мета бути досягнута роботодавцем шляхом меншого втручання у приватне життя працівника.
 • Наслідки моніторингу для конкретного працівника. Слід брати до уваги, зокрема, як роботодавець використовує результати моніторингу та чи дозволили отримані результати роботодавцеві досягнути мети, для якої були запроваджені ті чи інші заходи.
 • Чи забезпечено працівника відповідними гарантіями, особливо у тих випадках, коли заходи з моніторингу роботодавця передбачають втручання у приватне життя. Такі гарантії можуть, з-поміж іншого, включати надання інформації зацікавленим працівникам щодо факту запровадження моніторингу та меж втручання, повідомлення незалежного органу про встановлення такого заходу або забезпечення працівників можливістю подати скаргу.

Разом із тим, у зазначеному рішенні Судом зазначено, що заявники працювали у частині приміщення, яка є відкритою і, враховуючи, що спостереження було обмеженим у часі, а також, що лише окремі суб’єкти мали доступ до перегляду відеозаписів, ступінь втручання у право заявників на приватне життя не набув високого рівня.

Суд також звернув увагу, що відеозаписи були використані виключно для виявлення винних у недостачах осіб, і не було інших доступних заходів, за допомогою яких роботодавець міг би досягнути мети, яка полягала, зокрема, у захисті власності.

З огляду на вказане, Суд визнав, що баланс прав було дотримано і констатував відсутність порушення права на  повагу до приватного і сімейного життя, гарантованого статтею 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» практика Суду є джерелом права. Відтак викладені критерії мають також враховуватися володільцями персональних даних в Україні з метою встановлення балансу між правом роботодавця на захист своєї власності та правом працівника на повагу до приватного життя.

 

Про несправність РРО та/або ПРРО платник податку повідомляє контролюючий орган протягом двох робочих днів

Старосамбірська ДПІ інформує, що у разі виявлення несправностей реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), а також пошкодження засобів контролю, суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами телекомунікацій в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому такий суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

У разі виявлення несправностей програмного РРО (далі – ПРРО) або його викрадення чи компрометації особистого ключа суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО.

Нормами Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання у разі не повідомлення контролюючого органу про виявлення несправностей РРО та/або ПРРО, а також пошкодження засобів контролю.

При цьому, за не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО застосовуються фінансові санкції передбачені до п. 1 ст. 17 Закону.

Терміни, в які контролюючий орган надає платнику відповідь на лист, запит, звернення, консультацію, що надіслані через Електронний кабінет

Старосамбірська ДПІ інформує, що меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє надіслати лист (запит тощо) до відповідного органу ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

Протягом одного робочого дня після надсилання листа до органу ДПС автор електронного листа повідомляється про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації запиту в органі ДПС, до якого даний запит направлено.

Інформацію щодо отримання та реєстрації листів в органі ДПС користувач може переглянути в вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету, відправлені листи – у вкладці «Вихідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи».

При цьому відповідь на звернення, лист, запит тощо надається контролюючим органом поштою або на електронну адресу, зазначену у зверненні у строки, визначені законодавчими та нормативно-правовими актами, зокрема:

статтею 20 Закону України «Про звернення громадян» – для надання відповіді на звернення - у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів;

статтею 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» – для надання відповіді на запит на отримання публічної інформації - не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту;

статтею 52 Податкового кодексу України – для надання індивідуальної податкової консультації - протягом 25 календарних днів, що настають за днем отримання такого звернення даним контролюючим органом.

Вимоги до оформлення звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації в письмовій або електронній формі визначені п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

На звернення платника податків, що не відповідає вимогам, зазначеним у п. 52.1 ст. 52 Податкового кодексу, індивідуальна податкова консультація не надається, а надсилається відповідь за підписом керівника (заступника керівника або уповноваженої особи) у паперовій або електронній формі у порядку та строки, передбачені Законом № 393.

Чи потрібно подавати одноразову добровільну декларацію, якщо ФО володіє коштами, які розміщені на депозиті

 

Старосамбірська ДПІ інформує, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ  Податковго кодексу України (далі – ПКУ), належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.

При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщені на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання Декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.

Фонд соціального страхування України

https://rada.info/upload/users_files/04056019/e9de25fdf74dcdd433bff4d64f0b8f91.docx

Державна служба України з надзвичайних ситуацій
https://rada.info/upload/users_files/04056019/4e4a75b8c3e92df0696cebef11cd5765.pdf
 

У разі наявності готівкових коштів декларант може скористатися правом одноразового (спеціального) добровільного декларування

Старосамбірська ДПІ інформує, що Законом України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», який набрав чинності 21.07.2021, розділ XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) доповнено новим підрозділом 9 прим. 4.

Підпунктом «г» п. 5 підрозділу 9 прим. 4 розділу. XX ПКУ визначено, що об’єктами декларування не можуть бути, зокрема, кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі.

Водночас, п. 9 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX ПКУ передбачено, що для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації.

Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.

Відтак, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Працівники Старосамбірської ДПІ продовжують консультувати платників щодо одноразового добровільного декларування активів, з яких не сплачено податки

 

Нещодавно фахівці Старосамбірської ДПІ провели роз’яснювальний захід з платниками податків Старосамбірщини. Відвідувачам Центру обслуговування платників Старосамбірської ДПІ пропонують ознайомитися з презентаційними матеріалами щодо одноразового добровільного декларування активів, з яких не сплачено податки.

Зокрема, податківці наголошують, що громадяни України, які мають активи, що не були оподатковані належним чином, можуть добровільно пройти одноразове (спеціальне) декларування, сплатити одноразовий збір та легалізувати такі активи.

Ця можливість надана нормами Закону України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Ознайомитися з положеннями пропонованої податкової амністії можна  на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області.

Нагадуємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.

ДЕРЖПРАЦІ

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

https://rada.info/upload/users_files/04056019/49f0cff5e41c96f5d660d4cb10d4ec90.pdf

https://rada.info/upload/users_files/04056019/efaee41a9c1729c22d7dc3aabe4235c1.pdf

https://rada.info/upload/users_files/04056019/fb648e710b9c0a895a4af897ac0e6daf.docx

                         До  уваги  страхувальників та застрахованих осіб

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області інформує,  якщо працівник має довготривале захворювання, то йому оплатять е-лікарняний лише після одужання.

? Ні, застрахованій особі, яка довго хворіє, Фонд соціального страхування України оплатить кожний проміжний е-лікарняний.

? Як і у випадку паперових листків, один страховий випадок може оформлюватись декількома електронними лікарняними. Вони створюються як продовження первинного і підлягають оплаті кожен після своєї видачі.

? Однак якщо паперовий лікарняний може продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, то медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 календарних днів. Подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією (ЛКК).

? Орієнтовний термін непрацездатності пацієнта, визначений у е-лікарняному, має ґрунтуватись на індивідуальних показниках стану здоров’я людини та медичних протоколах. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок, на підставі якого сформується окремий, продовжений е-лікарняний.

? Оскільки електронний лікарняний працівника стає готовим до сплати лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності.М

До  уваги  страхувальників та застрахованих осіб

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області інформує,  якщо працівник має довготривале захворювання, то йому оплатять е-лікарняний лише після одужання.

● Ні, застрахованій особі, яка довго хворіє, Фонд соціального страхування України оплатить кожний проміжний е-лікарняний.

● Як і у випадку паперових листків, один страховий випадок може оформлюватись декількома електронними лікарняними. Вони створюються як продовження первинного і підлягають оплаті кожен після своєї видачі.

● Однак якщо паперовий лікарняний може продовжуватись лікарем одноосібно до 15 календарних днів, то медичні висновки для формування е-лікарняних лікарі можуть створювати самостійно терміном до 30 календарних днів. Подальше підтвердження тимчасової непрацездатності потребує огляду лікарсько-консультативною комісією (ЛКК).

● Орієнтовний термін непрацездатності пацієнта, визначений у е-лікарняному, має ґрунтуватись на індивідуальних показниках стану здоров’я людини та медичних протоколах. Якщо пацієнт не одужає в орієнтовно визначений при огляді термін, лікар сформує новий медичний висновок, на підставі якого сформується окремий, продовжений е-лікарняний.

● Оскільки електронний лікарняний працівника стає готовим до сплати лише після завершення визначеного у ньому періоду непрацездатності.

https://rada.info/upload/users_files/04056019/4c724b4a5329be268a524f810fb7eb99.docx

Управління СБ України у Львівській області

#СБУ викрила ділків, які щомісяця вивозили з України до 30 фур деревини за фальсифікованими документами

Служба безпеки України блокувала незаконний механізм масштабного експорту лісодеревини за межі митної території України з використанням фіктивних документів. За попередніми даними, щомісяця ділки вивозили до 30 вантажівок, в яких містилося близько 1000 кубометрів лісу.

Оперативники спецслужби встановили, що протиправну схему організували двоє підприємців Львівщини. Для безперешкодного вивезення лісопродукції до країн ЄС зловмисники фальсифікували документи. Для цього вони залучили службових осіб лісогосподарських підприємств Сумської, Вінницької, Хмельницької та Київської областей.

Щомісяця, за «послугу» придбання необлікованої лісосировини та фальсифікацію документів щодо фактичної кубомаси та сортності продукції, ділки оплачували лісничим близько 4 млн грн «відкатів».

Правоохоронці задокументували зловмисників на гарячому, під час передачі чергового траншу хабарів посадовим особам лісогосподарських підприємств Сумщини.

В межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 201-1, ст. 368 та ст. 369 КК України, тривають слідчі дії. Додатково встановлюється причетність службових осіб інших підприємств та установ лісової галузі.

Заходи з викриття проводились оперативниками та слідчими УСБУ у Львівській області під процесуальним керівництвом Львівської обласної прокуратури.

Світлина від Управління СБ України у Львівській області.

Світлина від Управління СБ України у Львівській області.

Світлина від Управління СБ України у Львівській області.

Світлина від Управління СБ України у Львівській області.

+4

 
 
Управління СБ України у Львівській області

На Львівщині #СБУ проведе антитерористичні та контрдиверсійні навчання

У період з 29 по 30 вересня 2021 року координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України у Львівській області проведе планові антитерористичні та контрдиверсійні навчання.

Масштабні тренування відбудуться на Львівщині в умовах, максимально наближених до реальних із використанням спеціальної техніки. Тому СБУ закликає жителів регіону з розумінням поставитись до можливих незручностей, зберігати спокій та дотримуватись правил особистої безпеки.

Під час навчань на окремих територіях можливе тимчасове запровадження особливого режиму, у тому числі обмеження або заборона руху транспортних засобів і пішоходів, перевірка документів, що посвідчують особу, огляд особистих речей та автомобілів тощо. Просимо громадян, за необхідності пересування містом, мати при собі документи, що посвідчують особу (паспорт, посвідчення водія, довідку про навчання тощо).

Служба безпеки України просить жителів та гостей Яворівського району (м. Яворів та прилеглої до нього території) із розумінням поставитися до можливих незручностей та належним чином реагувати на законні вимоги правоохоронців.

Усі дії відбуватимуться у межах чинного законодавства.

Крім того, просимо громадян у випадку виявлення підозрілих предметів чи засобів ураження, отримання інформації про наміри здійснення диверсійної та терористичної діяльності або інших протиправних дій звертатися за номерами «гарячої лінії» УСБУ у Львівській області (032) 261-61-42, або телефонувати -102.

Світлина від Управління СБ України у Львівській області.

 

 

Сплата фізичною особою – підприємцем ЄСВ за місяць, в якому набуто право на пенсію за віком або за вислугою років

Старосамбірська  ДПІ нагадує, що відповідно до пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» фізичні особи підприємці (ФОП), в тому числі ФОП - платники єдиного податку, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства (якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах) є платниками єдиного соціального  внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Згідно  з частиною четвертою ст. 4 Закону № 2464 особи, зазначені у пп. 4, 5 та 5 прим. 1 частини першої ст. 4 Закону № 2464 звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або за вислугою років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

ФОП, в тому числі ФОП - платники єдиного податку, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства, які набули статус пенсіонера за віком або за вислугою років, або особи з інвалідністю та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, звільняються від сплати за себе ЄСВ з наступного місяця після набуття такого статусу.

Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для даних категорій платників Законом № 2464 не передбачений, то місяць, в якому такі особи набули право на пенсію за віком або за вислугою років, або статус особи з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.

Під час «гарячої лінії» щодо особливостей одноразового (спеціального) добровільного декларування на запитання платників відповідав СДІ Старосамбірської ДПІ Білас Іван

 

Днями у Старосамбірській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо особливостей та порядку одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб з яких не сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори, на запитання громадян відповідав СДІ Старосамбірської ДПІ Білас Іван.  

Фахівець  звернув увагу громадян, що вже з 1 вересня 2021 року фізичні особи мають можливість легалізувати своє майно та статки. Це може бути нерухомість, транспортні засоби, грошові кошти, валюта або цінні папери, при придбанні або отриманні яких не сплачувалися податки.

Декларація подається добровільно, виключно в електронному вигляді через Електронний кабінет платника з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Скористатись таким шансом ви можете з 01 вересня 2021 року до 01вересня 2022.

Крім того, громадяни, які скористаються правом подати одноразову добровільну декларацію та із задекларованих активів сплатять збір, держава гарантуватиме їм звільнення від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства.

У ході «гарячої лінії» на всі  поставленні питання були надані вичерпні відповіді та роз’яснення в межах чинного законодавства України.

Як подати заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування

Старосамбірська ДПІ інформує, що відповідно до абзацу першого частини третьої ст. 10 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, подають до контролюючого органу за місцем проживання відповідну Заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) (далі – Заява) в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

     Згідно з п.п. 1 п. 3 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами та доповненнями (далі – Інструкція № 449), особа, яка виявила бажання брати участь у системі добровільного страхування, подає до контролюючого органу за місцем проживання Заяву за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449, виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5) та копію документа, що посвідчує особу, а члени особистого селянського господарства надають також документ, що підтверджує їх членство в такому господарстві.

     Контролюючий орган, що отримав заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, має право перевіряти викладені в заяві відомості та вимагати від особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості (абзац другий частини третьої ст. 10 Закону № 2464).

     Норми чинного законодавства не містять заперечень щодо надсилання Заяви в електронному вигляді, однак потребують надання для перевірки, одночасно із Заявою, підтверджуючих документів.

     На сьогодні відсутній механізм щодо здійснення електронної перевіри достовірності інформації, поданої особою в електронній формі, зокрема перевірки достовірності документів.

     Враховуючи зазначене, особа, яка виявила бажання брати участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, надає до контролюючого органу за місцем проживання Заяву та документи, що підтверджують зазначені в ній відомості. При цьому для таких осіб можливість надіслати в електронному вигляді (у тому числі через Електронний кабінет) Заяву не передбачено.

 

 

 

Використання РРО/ПРРО: QR-код у фіскальному касовому чеку

Старосамбірська ДПІ інформує, що згідно з п. 2 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та п. 2 розділу II Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 (із змінами від 18.06.2020 № 306 (далі – Наказ № 306) та від 08.06.2021 № 329 (далі – Наказ № 329)), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – фіскальний касовий чек) має містити реквізити, зокрема, QR-код, який містить у собі код автентифікації повідомлення (МАС) цього чеку, дату і час здійснення розрахункової операції, фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, суму розрахункової операції, фіскальний номер реєстратора розрахункових операцій фіскальний номер програмного РРО (рядок 26).

Згідно з приміткою 8 до форми № ФКЧ-1 «Фіскальний касовий чек на товари (послуги)», наведеній у додатку 1 до Положення № 13, QR-код зазначається у разі наявності.

При цьому, п. 3 Наказу № 306, який набрав чинності 01.08.2020, визначено, що до 01 серпня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині, зокрема, відображення QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом № 306.

До 01 серпня 2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказу № 306, за наявності технічних можливостей мають бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) відповідно до ст. 12 Закону № 265 з метою забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до Наказу № 306.

Враховуючи викладене, QR-код у фіскальному касовому чеку зазначається у разі наявності в РРО відповідного програмного забезпечення.

 

Оподаткування спадщини та подарунків

Старосамбірська ДПІ звертає увагу громадян, що норми Податкового кодексу України зобов`язують оподатковувати об’єкти дарування, подаровані платнику іншою фізичною особою, за правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Оподаткування подарунків та спадщини залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.

Зокрема, об`єкти спадщини (дарування), успадковані членами сім`ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім`ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% або 18%.

Так, громадяни – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від громадянина – резидента, але не відносяться до членів сім`ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якої спадщини (подарунку).

Об`єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об`єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються за ставкою 18%.

Громадяни, які отримали у спадщину (подарунок) об`єкти спадщини, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, можуть не звітувати, якщо у них відсутні інші підстави для подання річної податкової декларації про майновий стан і доходи.

Особи, які отримали спадщину, що оподатковується за ставкою 5% або 18% зобов`язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, декларацію за наслідками звітного року до 1 травня наступного року, в якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору (ставка 1,5%).

https://rada.info/upload/users_files/04056019/cdf08da8b5e134aae1a9589a63e12ae0.zip

 

ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ №178
ПОПЕРЕДЖЕННЯ

 

https://rada.info/upload/users_files/04056019/f85815db23bf6eb1edfd97250c619796.pdf

До  уваги  страхувальників

 

Старосамбірське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області інформує,

працівник отримав невиробничу травму або мав загальне захворювання, якщо йому створено е-лікарняний з причиною непрацездатності «1»

● В електронних лікарняних причина непрацездатності вказується за оновленими кодами – вони відрізняються від визначених для паперових листків непрацездатності. Якщо в паперових лікарняних для загального захворювання та травми невиробничого характеру визначено два різні коди, то в електронному в обох випадках вказується код «1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві».

● Діагноз – персональні дані працівника. Тож з’ясовувати деталізовану причину непрацездатності не варто. 

 

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ  ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ

(Львівський РЦГМ)

вул. Генерала Чупринки, 58а, м. Львів, 79057, тел./факс ( 032) 238-96-68, 238-96-67

Е-mail: pgdlviv@meteо.gov.uabuhlviv@meteо.gov.ua                           Код ЄДРПОУ 20781838

 

16 вересня  2021 р. 13:00 год.

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

ПРО СТИХІЙНІ МЕТЕОРОЛОГІЧНІ ЯВИЩА

/II рівень небезпечності/

CМЯ-II  № 15/14/--

 

По території Львівської області : 17 вересня грози. Вранці та вдень значні дощі, по півдню території сильні; пориви вітру (південно-західного з переходом на північно-західний), місцями шквали 17 – 22 м/с, град.

 

По місту Львову:

17 вересня гроза. Вранці та вдень значний дощ, шквал 17 – 22 м/с, град.

 

 (ІI рівень небезпечності, помаранчевий)

 

 

Попередження про зміну гідрологічної ситуації: Гк-43

 

В другій половині доби 17 та впродовж 18 – 19 вересня на річках басейнів Сяну, Дністра очікується підйом рівнів води на 0,5 – 1,5 м над рівнями 16 вересня на 08:00 год., без негативних наслідків. В місцях проходження сильних дощів можливе формування значного місцевого та схилового стоку.

При необхідності, по мірі розвитку паводку, інформація буде уточнюватись попередженнями в короткостроковому порядку

  

 

                                   Начальник                                                           Ігор ФЕДИК

 

 

Черговий синоптик: В.Єлісеєв

тел.  292-19-76

Черговий гідролог: Є.Козирєв

тел. 292-09-18

 

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб – тема «круглого столу» у Старосамбірській ДПІ

 

Днями у Старосамбірській ДПІ відбулося засідання «круглого столу» за участю фахівців Старосамбірської ДПІ з платниками податків щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Старший державний інспектор Старосамбірської ДПІ Ящишин Галина повідомила, що 15 червня 2021 року прийнято Закон України № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Ящишин Галина  звернула увагу, що у період з 1 вересня поточного року до 1 вересня 2022 року громадяни мають нагоду добровільно задекларувати свої активи та сплатити відповідні податки. Це означає, що фізична особа декларує належні їй активи, розміщені на території України та/або за її межами. Зокрема, це стосується тих випадків, коли активи були одержані (набуті) за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені не в повному обсязі податки і збори та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

 Із задекларованих активів громадянин повинен бути сплатити збір, зокрема 5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

  Також розповіла, що об’єктами одноразового декларування можуть бути: валютні цінності, нерухоме майно, рухоме майно (транспортні засоби, предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо), частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом, права на отримання дивідендів, інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках.

Ящишин Галина  звернула увагу на те, що отримати інформацію стосовно одноразового декларування можливо на офіційному сайті вебпорталу  ДПС www.tax.gov.ua та відвідавши центр обслуговування платників податків.

Також, фахівцями ДПІ нагадано, що наказами Міністерства фінансів України від 18.06.2020 № 306 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року №13» (далі - наказ № 306) та від 08.06.2021 № 329 «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» (далі - наказ № 329) були внесені зміни до Положення про форму і зміст розрахункових документів.

Зазначені зміни стосуються реквізитів фіскальних касових чеків на товари (послуги), що створюються та друкуються реєстраторами розрахункових операцій та програмними реєстраторами розрахункових операцій.

Так, на сьогоднішній день РРО мають відображати у касових чеках:

 найменування суб’єкта господарювання;

 заокруглення суми до сплати;

 зазначення валюти операції;

 найменування платіжної системи.

А в зв’язку з прийняттям Наказу № 329 до 01 жовтня 2021 року РРО мають бути доопрацьовані ще й для можливості відображення у касових чеках:

-  значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої.

 

Як відобразити в одноразовій декларації нерухоме майно, що збудоване (придбане) як за рахунок коштів, з яких сплачені податки, так і коштів, з яких податки не були сплачені?

Старосамбірська ДПІ інформує, відповідно до п.п. «б» п. 4 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об'єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 Кодексу активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зокрема нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості).

Для цілей підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу до нерухомого майна належать також об'єкти незавершеного будівництва, які:

 • не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об'єкти належать декларанту на праві власності;
 • не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіцію.

При цьому згідно з п.п. 6.1 п. 6 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу одноразова (спеціальна) добровільна декларація – це декларація, в якій відображається, зокрема така інформація (дані):

 • відомості про об'єкти декларування, визначені підпунктами «б»–«е» п. 4 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу, із зазначенням інформації, що дає змогу їх ідентифікувати, зокрема про їх місцезнаходження або місце зберігання (крім предметів мистецтва та антикваріату, дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ювелірних виробів, банківських металів, які не розміщені на рахунках, пам'ятних банкнот та монет тощо), вид, назву, рік виробництва (випуску) тощо;
 • самостійно визначена декларантом у національній валюті база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування. До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов'язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об'єктів декларування, у разі місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України та/або у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні, та прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 цього підрозділу. У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об'єктів декларування;
 • ставка та сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Крім того, для об'єктів декларування, визначених підпунктами «б»–«е» п. 4 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

 • витрати декларанта на придбання (набуття) об'єкта декларування;
 • вартість, що визначається на підставі оцінки майна та майнових прав, фінансових інструментів, інших активів. Оцінка щодо об'єкта декларування проводиться відповідно до законодавства країни, де знаходиться такий актив. Вартість активів, визначена в іноземній валюті, відображається в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у гривні за офіційним курсом національної валюти, встановленим Національним банком України станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (п.п. 7.2 п. 7 підрозділу 9 прим. 4 розділу ХХ Кодексу).

Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа має у власності об’єкт нерухомого майна, який був набутий (збудований) як за рахунок коштів з яких були сплачені податки так і за рахунок коштів з яких податки не були сплачені, то у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації відображається сума витрат або оціночна вартість такого об’єкта нерухомого майна в частині коштів з яких не були сплачені податки.

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій
ЛЬВІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР З ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЇ
(Львівський РЦГМ)
вул. Генерала Чупринки, 58а, м. Львів, 79057, тел./факс ( 032) 238-96-68, 238-96-67
Е-mail: pgdlviv@meteо.gov.ua, buhlviv@meteо.gov.ua Код ЄДРПОУ 20781838
15 вересня 2021 р. 12:00
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
ПРО НЕБЕЗПЕЧНІ МЕТЕОРОЛОГІЧНІ ЯВИЩА
НМЯ-I №14/12/--
По території Львівської області:
16 вересня вночі та вранці місцями туман видимістю 200 –500 м.
По місту Львову:
16 вересня вночі та вранці туманвидимістю 200 –500 м.
(І рівеньнебезпечності, жовтий).
Начальник Ігор ФЕДИК
Черговий синоптик: О.Тузяк
тел. 292-19-76
 

Які активи підлягають одноразовому (спеціальному) декларуванню?

 

Старосамбірська ДПІ інформує, що активи фізичної особи-декларанта – це грошові активи, майно, майнові права.

Cпеціальному декларуванню підлягають будь-які активи фізичної особи-декларанта, які були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року:

а) валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;

б) нерухоме майно (земельні ділянки, об'єкти житлової і нежитлової нерухомості).

в) рухоме майно, у тому числі:

–     транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми;

–     інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об'єкти інтелектуальної власності;

ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов'язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;

е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Всі зазначені активи вважаються об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування). Передбачається, що вони належать фізичній особі-декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Тобто декларується актуальний майновий стан фізичної особи-декларанта, а не «історія» набуття нею активів. Скажімо, якщо об'єкт нерухомості було придбано за рахунок доходів, з яких не були сплачені податки у 2018 році та згодом продано за грошові кошти у 2019-му році, то декларуванню підлягає сума грошових коштів, що залишилася від продажу такого активу станом на дату подання одноразової (спеціальної декларації), незалежно від того де ці кошти фізично зберігаються на рахунках в банках – в Україні чи закордоном. Разом із тим, якщо виявиться, що до подання одноразової (спеціальної декларації) такі кошти перебувають у готівковій формі будь-де – їх можна буде задекларувати лише попередньо зарахувавши на банківський рахунок, де вони мають обліковуватися на дату подання декларації .

Норми, запроваджені Законом № 1539 містять застереження про те, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації не є окремим спеціальним порядком офіційного визнання або підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на активи, щодо яких подається така одноразова (спеціальна) добровільна декларація. Відповідно, такі юридичні факти та обставини регулюються іншим законодавством України (цивільним, господарським тощо).

Чи має право на податкову знижку військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення?

 

Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), який регламентує порядок оподаткування доходів фізичних осіб, у тому числі військовослужбовців, не передбачає звільнення від обкладання податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, що проходять альтернативну службу), передбачених законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (п.п. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

При цьому, згідно з п. 168.5 ст. 168 ПКУ суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також визначених Закону України від 20 грудня 1991 року № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» із змінами та доповненнями членами сім’ї, батьками, утриманцями загиблого (померлого) військовослужбовця, у зв’язку з виконанням обов’язків під час проходження служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Порядок застосування податкової знижки передбачений ст. 166 ПКУ. Згідно з п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ.

Враховуючи викладене, військовослужбовець, який отримує грошове забезпечення, не має права на застосування податкової знижки.

Право на податкову знижку має фізична особа, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

 

Фахівці Старосамбірської ДПI роз’яснюють громадянам деталі податкової амністії

 

Фахівці Старосамбірської ДПI з метою залучення фізичних осіб до кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування проводять широку інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Зокрема, начальник Старосамбірської ДПI Дмитрук Віктор під час надання адміністративних послуг інформує суб'єктів господарювання та громадян про декларування активів фізичних осіб, яке проводиться із 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Податківці інформують платників податків про те, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування є правом, а не обов'язком громадянина та здійснюється виключно за власним бажанням.

Також фахівці податкового відомства інформують громадян про ставки, за якими оподатковуватимуться задекларовані активи під час одноразового декларування, а також про те, хто ці активи зобов'язаний задекларувати.

Про нюанси відображення у одноразовій добровільній декларації об’єктів нерухомого майна:чи повинен декларант відображати у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації об’єкти нерухомого майна, площі яких перевищують норми, визначені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України, але були придбані за кошти, з яких попередньо сплачені усі податки та збори.

Відповідно до п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства, становлять:

а) об’єкти житлової нерухомості: квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв.м, або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва; житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв.м, або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв.м, за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

б) об’єкти нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв.м;

Таким чином, якщо фізична особа має у власності об’єкти нерухомого майна, які були придбані за рахунок коштів з яких були сплачені усі податки та збори, передбачені нормами чинного законодавства то обов’язку щодо відображення таких об’єктів у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у такого декларанта не виникає, незалежно від того, що площа зазначених об’єктів перевищує норми, визначені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

 

Формування заяви-розрахунку за е-лікарняним.


-перші шість колонок заповнюються без змін, а поле «Серія» необхідно залишити порожнім;

- у полі «Номер» вказується номер електронного лікарняного – він складається із десяти цифр і цифри після знаку дефісу;

- у наступному полі потрібно вказати, є е-лікарняний первинним або продовженням (1 або 2 відповідно).
Визначити це допоможе унікальний номер випадку непрацездатності, який також зазначено в електронному лікарняному – він буде співпадати для всіх лікарняних, сформованих в межах одного страхового випадку.
 Детальніше

- у десятій колонці вказується оновлений код причини непрацездатності – він відрізняється від визначених для паперових лікарняних. Так, в е-лікарняних причини непрацездатності бувають:
«1 - Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, що не пов’язані з нещасним випадком на виробництві»
«2 - Вагітність і пологи»
«3 - Необхідність догляду за хворою дитиною»
«4 - Необхідність догляду за хворим членом сім’ї»
«5 - Необхідність догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за такою дитиною»
«6 - Карантин, встановлений відповідно до законодавства»
«7 - Протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства»
«8 - Перебування у відділенні санаторно-курортного закладу»
«9 - Тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу» (може бути із позначкою про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта)
«10 - Перебування в самоізоляції, обсервації під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2»
Також у разі наявності в медичному висновку відмітки про зв’язок випадку тимчасової непрацездатності з професійною діяльністю пацієнта, причина непрацездатності за кодом 1 після завершення відповідного розслідування може бути змінена Фондом на підставі актів розслідування нещасного випадку або професійного захворювання на причини:
«11 - Тимчасова непрацездатність внаслідок професійного захворювання»
«12 - Тимчасова непрацездатність внаслідок нещасного випадку на виробництві»;


-решта колонок заповнюються, як і раніше. 

Які особливості оформлення заяви-розрахунку за е-лікарняними.

● Форма заяви-розрахунку, яку необхідно заповнити для отримання коштів на виплату допомог за е-лікарняними, не змінилась і тотожна для паперових і електронних лікарняних.

●Вона визначена у Порядку фінансування страхувальників, затвердженому постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12.

● Однак у е-лікарняному відсутня серія та відрізняються причини непрацездатності, тож заповнення заяви-розрахунку за такими лікарняними має особливості. У зв’язку із цим не можна поєднувати листки непрацездатності різних видів – за паперовими і е-лікарняними мають бути подані дві окремі заяви-розрахунки.

 

 

Як бути з е-лікарняними до 1 жовтня

Фонд соціального страхування повідомив, що перехідний період впровадження електронних листків непрацездатності було продовжено до 1 жовтня. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України № 1836 підписано 28.08.2021 р. На цей час пацієнти все ще можуть отримати як паперові, так і е-лікарняні залежно від закладу охорони здоров’я. А в разі вагітності та пологів, захворювання на ВІЛ або психічного розладу мають бути видані виключно паперові листки непрацездатності.

Окрім відстрочення повного переходу на електронні листки непрацездатності, наказом було внесено низку інших змін, зокрема щодо набуття е-лікарняними статусу виданих.

Коли на час перехідного періоду е-лікарняні вважаються виданими?

До завершення перехідного періоду е-лікарняні вважаються виданими і стають готовими до сплати через 5 днів після закриття. Раніше електронні листки непрацездатності вважались виданими і ставали готовими до сплати на наступний день після закриття е-лікарняного.

Електронний лікарняний в особистих кабінетах має статус «закритий» одразу з дати свого відкриття, однак він є закритим днем у майбутньому — відповідна дата закриття зазначена у е-лікарняному та є плановою датою завершення тимчасової непрацездатності або повторного огляду, після якого буде сформовано новий медичний висновок і створено продовжений е-лікарняний тощо.

Така тимчасова норма діятиме упродовж вересня та допоможе зменшити ризики помилок під час формування е-лікарняних в окремих випадках: наприклад, коли працівник захворів одразу після прийняття на роботу та дані щодо його працевлаштування не встигли синхронізуватись, або дві застраховані особи мають тотожні прізвище, ім’я, по батькові та різницю лише в одну цифру в ідентифікаційному коді тощо.

Упродовж цього місяця протоколи обміну даними, інформаційні реєстри і системи доопрацюють, аби електронні лікарняні формувались на підставі медичних висновків чітко і без технічних помилок.

Отже, до жовтня е-лікарняний буде ставати підставою для призначення матеріального забезпечення через 5 днів після свого закриття.

Щоб відслідковувати це було легше, статус е-лікарняного автоматично зміниться на «готово до сплати». З цього дня роботодавець має упродовж не більш ніж 10 календарних днів призначити працівнику допомогу.

Після завершення перехідного періоду готовим до сплати е-лікарняний буде ставати, як і передбачено, на наступний день після закінчення періоду тимчасової непрацездатності. Тож призначення допомоги відбуватиметься швидше.

 

 

Тимчасово припинити підприємницьку діяльність неможливо

Старосамбірська ДПІ  інформує, що порядок проведення державної реєстрації припинення юридичної особи та порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця визначено Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань» зі змінами та доповненнями (даліЗакон).

     Законом та іншими нормативно-правовими актами не передбачено тимчасове припинення підприємницької діяльності.

Старосамбірські податківці активно інформують громадян про можливості одноразового добровільного декларування активів, що були приховані від оподаткування

Відвідувачам Центру обслуговування платників Старосамбірської ДПІ пропонують ознайомитися з презентаційними матеріалами щодо одноразового добровільного декларування активів, з яких не сплачено податків.

Спілкування з платниками податків, котрі звертаються до ЦОП за адмінпослугами чи консультаціями, щодо наданого державою права на податкову амністію відбувається щодня у форматі міні-зустрічей за «круглим столом».

Начальник Старосамбірської ДПІ Дмитрук Віктор зазначає, що клієнти ЦОП не ігнорують нагоди поцікавитися у податківців про одноразове добровільне подання декларації та обговорюють пропоновані ставки для легалізації активів.

«Встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб - 18 відсотків. За умови декларування активів у рамках податкової амністії застосовується загальна ставка одноразового збору – 5%, для закордонних активів – 9%, для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%. Ми пояснюємо, що одноразове добровільне декларування – це можливість цивілізовано легалізувати доходи, з яких раніше не було сплачено податків», - зазначає посадовець.

Потенційні декларанти можуть ознайомитися з положеннями пропонованої податкової амністії на субсайті Головного управління ДПС у Львівській області.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі.»

Базу знань ДПС доповнено новою тематикою «Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування»

 

Старосамбірська ДПІ повідомляє, що у ДПС для формування, обміну та управління податковими знаннями функціонує База знань, яка на сьогодні містить понад 11 тисяч відповідей на запитання, які структуровані за напрямками щодо застосування норм податкового законодавства, єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.

Оскільки з 1 вересня 2021 року стартувало одноразове (спеціальне) добровільне декларування,  Базу знань доповнено новою тематикою «Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування», в якій вже наявні майже 60 актуальних відповідей на запитання.

Скористатись Базою знань можливо у вільному доступі через вебпортал ДПС (вкладка «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» на головній сторінці) або безпосередньо через пошукову систему в інтернет-мережі на сайті «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» чи за посиланням https://zir.tax.gov.ua.

Довідково:

Також на загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС крім запитань-відповідей можна ознайомитись із: